У Сан-Франциско хочуть заборонити продаж тварин

В американському Сан-Франциско пропонують заборонити продаж домашніх улюбленців на території того міста.

Image caption Якщо заборону ухвалять, то вона стосуватиметься всіх домашніх улюбленців

Прихильники пропозиції кажуть, що заборона допоможе запобігти непотрібним стражданням тварин, яких батьки від впливом імпульсу купують своїм дітям. А ті потім втомлюються, і тварини стають непотрібними.

Натомість власники зоомагазинів твердять, що така заборона викине їх з бізнесу і при цьому жодним чином не завадить тим мешканцям, які захочуть купити тварин в інших місцях.

Ініціатором заборони стала міська консультативна рада з добробуту тварин, втім, тепер своє слово має сказати влада.

Прихильники ініціативи кажуть, що вона покликана припинити масштабне вигодовування тварин заради прибутку, яке часто виливається в те, що тварин тримають в переповнених вольєрах та у поганих умовах.

Заборона, якщо її запровадять, стосуватиметься всіх видів тварин: від рептилій до котів, собак та птахів. Крім того, під неї підпадатиме продаж тварин для годування інших тварин, як-от мишей.

Але, як передає Пітер Боуз, продаж певних тварин дозволять: якщо йдеться про тих, хто з’явиться в ресторанних меню. Торгувати живою рибою, лобстерами чи птицею для харчування людей не заборонятимуть.

Американська газета "Los Angeles Times" редакційну статтю про цю ініціативу назвала "Остання дурна ідея Сан-Франциско: жодних домашніх улюбленців".

"Не те, щоби ми хотіли висміяти Сан-Франциско як колиску дивних ідей. Просто останнім часом місто не дає підстав думати інакше, демонструючи серйозне ставлення до цілої низки екстраординарних пропозицій", - пише часопис.

Видання, наприклад, нагадує, що в Сан-Франциско нещодавно заборонили дитячу пропозицію "Happy Meal" від ресторану швидкого харчування McDonalds. А нині на розгляді влади міста перебуває пропозиція про заборону чоловічого обрізання на території Сан-Франциско.

Інше видання, "The Altantic wire", склало перелік того, що забороняли в Сан-Франциско в останні роки. До нього, серед іншого, потрапили пластикові пакети, які заборонили в 2007 році, та сидіння і лежання на узбіччях.