Кличко і Хей зароблять по 16 млн. за бій

За приблизними підрахунками, незалежно від результату суботнього поєдинку між українським боксерами Володимиром Кличком, чемпіоном за версіями IBF та WBO, та британцем Девідом Хеєм, чемпіоном за версією WBA, обидва отримають по 16 мільйонів доларів.

Копирайт изображения Getty
Image caption Володимир Кличко сказав, що Девід Хей стане для нього 50-им нокаутом

За словами бізнес-продюсера Бі-Бі-Сі Західа Лалані, це стане найбільшим заробітком Хея за всю його кар’єру. Наприклад, торік за бій з Одлі Харрісоном він отримав лише трохи більше 6, 5 мільйонів доларів.

Леннокс Льюїс, колишній менеджер чемпіона світу з боксу, розповідає, що з поєдинками такого рівня існує кілька джерел прибутку: "Прибуток буде від плати за телеперегляд, від продажу квитків та сувенірів, його потім поділять між боксерами, телебаченням та промоутерами".

Як розповідає Захід Лалані, Девід Хей пишається тим, що за підсумками переговорів він отримає половину прибутків після бою з Кличком. Багато хто з фахівців переконаний, що у 2009 та 2010 роках Хей сповільнив переговори саме тому, що намагався виторгувати більшу частину прибутку для себе.

Копирайт изображения Getty
Image caption Свою останню перемогу Девід Хей здобув технічним нокаутом

Офіційно квитки продають від 50 до 1500 євро за кожен. За те, щоби подивитися бій по платному телебаченню треба заплатити 24 доларів, а в день бою ціна зростає ще на третину.

Втім, навіть попри приблизні оцінки аудиторії, економісти кажуть, що вони можуть суттєво відрізнятися від того, як буде насправді. Крім того, експерти кажуть, що Девід Хей втратив потенційно потужне джерело прибутку, оскільки суботній бій не транслюватимуть на платному телебаченні у США. Хоча, твердять фахівці, у тій країні завжди любили бої важковаговиків.

Незважаючи на рівний розподіл доходів, Девід Хей таки може отримати більше за Володимира Кличка, оскільки не має промоутера і не повинен платити йому частину прибутків. Він відмовився від послуг представника у 2007, заявивши, що уникає відносин на рівні "працівник - бос".

Якщо у суботу Девід Хей переможе Володимира Кличка, то, як очікують, Хей спробує зустрітися зі старшим братом – Віталієм Кличком, який зараз володіє титулом чемпіона світу за версією WBC, щоби визначити, хто ж є беззаперечним чемпіоном світу.