Останнє поновлення: Четвер, 30 червень, 2011 p., 12:29 GMT 15:29 за Києвом

У Британії – багатотисячний страйк

Близько половини державних шкіл в Англії та Уельсі не працюють через 24-годинний страйк працівників державного сектору, в якому, крім учителів, беруть участь працівники центрів зайнятості судів та інших установ.

Це – один з найбільших за останні роки страйків у державному секторі Британії.

Профспілки твердять, що в страйку беруть участь 750 тисяч працівників державного сектору.

Центром Лондона проходить галаслива колона членів кількох вчительських та інших профспілок. Атмосфера на протесті, в якому беруть участь кілька тисяч людей, - мирна, в натовпі з різнокольоровою символікою та транспарантами - багато дітей.

Протести відбуваються і в інших містах.

В аеропортах та портах очікуються затримки на прикордонному контролі через страйк працівників імміграційної служби.

Страйк

У страйку беруть участь родини з дітьми

В Уельсі закриті всі державні музеї.

Профспілкові лідери нарікають, що на державних службовців лягає найбільший тягар в результаті урядової програми жорсткої економії.

Прем’єр-міністр Дейвід Камерон назвав страйк безвідповідальним. Він твердить, що збільшення тривалості життя та потреба скорочувати дефіцит бюджету роблять пенсійну реформу неминучою.

Гасло уряду - економія "для всіх"

Британський уряд запроваджує програму економії, яка передбачає скорочення на 130 млрд доларів. У державному секторі скорочують 300 тисяч робочих місць і заморожують зарплату.

З одного боку, заходи заторкнули заможні родини, в яких забрали допомогу на дітей, але з іншого боку – твердить уряд - запроваджуються радикальні реформи соціальної допомоги, які, як вважає уряд, змусять більше людей, які отримують допомогу з безробіття, шукати роботу.

Але, як каже кореспондентка Бі-Бі-Сі, обіцяної "справедливості" у скороченнях, яку обіцяють міністри, важко досягти.

І прикладом цьому стали минулорічні страйки студентів.

Щодо пенсійної реформи, уряд твердить, що нинішня система пенсій для державних службовців несправедлива щодо приватного сектору, де немає щедрих дотацій.

Але вчителі і державні службовці – не згодні.

Вони вважають, що скромні зарплати в державному секторі впродовж трудового стажу повинні винагороджуватися гарною пенсією.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS