"Пузаті" поліцейські можуть втратити роботу

Російська поліція Копирайт изображения reuters
Image caption Російська поліція контролює Красную площу в Москві

Міністр внутрішніх справ Росії Рашид Нургалієв твердить, що "товсті" і "пузаті" правоохоронці не пройдуть переатестацію, необхідну для продовження служби в МВС.

Водночас міністр пообіцяв зробити виняток для тих співробітників,котрі, попри великі животи, відповідають вимогам, які пред'являються до поліцейських.

Голова комітету з безпеки Держдуми Росії Владімір Васільєв теж сказав, що поліцейські, які не відповідають нормативам, що встановлені для вікової групи на певній посаді, не пройдуть атестацію.

Одначе, як твердить депутат, якщо інші показники роботи поліцейського, за винятком ваги, будуть на достатньому рівні, то шанси пройти конкурс у нього є.

За прогнозами, які нещодавно висловив керівник власної безпеки МВС Росії Юрій Драгунцов, атестацію можуть провалити до 20% керівного складу поліції.

Разом із тим, за словами голови комітету з безпеки, атестацію вже пройшла більшість вищих чиновників МВС. Виключно з причини ваги, за його словами, нікому у роботі не було відмовлено.

Сім років тому з подібних ініціатив почалися реформи поліції в Грузії. Тоді глава грузинського МВС Георгій Брамідзе заявив, що має намір позбутися "пузатих поліцейських".

Копирайт изображения bbc
Image caption Для того, щоби пройти переатестацію в поліції, треба схуднути

"Наш девіз – жодного пузатого поліцейського поруч із нами",- твердив Брамідзе, коли подавав проект реформи.

В Грузії тоді штат співробітників органів внутрішніх справ був скорочений удвічі, а зарплатня поліцейських зросла в 14 разів.

Попри те, що десятки тисяч поліцейських опинилися без роботи, а сотні - за ґратами, Тбілісі вдалося перетворити одне з найбільш корумпованих відомств на одне з найбільш "прозорих" міністерств.

В Україні питання "пузатих" міліціонерів не порушувалося.

Новини на цю ж тему