Чавес визнав, що мав ракову пухлину

Після кількох тижнів спекуляцій стосовно стану свого здоров’я президент Венесуели Уго Чавес визнав, що був хворий на рак і переніс операцію.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Телезвернення Уго Чавеса у Венесуелі продемонстрували у четвер ввечері

У наперед записаному зверненні з Куби, де венесуельський лідер перебуває у шпиталі, він сказав, що хірурги, які спершу лікували абсцес в області тазу, виявили в нього пухлину з раковими клітинами.

Він сказав, що пухлину успішно видалили і він вже одужує. Уго Чавес також визнав, що зробив фундаментальну помилку, не переймаючись своїм здоров'ям.

"Я дуже ціную вияви солідарності венесуельців та інших братніх народів", - сказав він.

Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі в Каракасі, своїм виступом венесуельський лідер підтвердив те, про що говорили упродовж останніх тижнів: він має набагато серйозніші проблеми зі здоров'ям, ніж повідомляли офіційно.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що Уго Чавес виглядав помітно худішим, ніж завжди. Невідомо, коли саме записали те звернення.

Поки що невідомо також, як довго венесуельський лідер планує лишатися на Кубі. Втім, кореспондент Бі-Бі-Сі у Венесуелі каже, що дуже ймовірно, що Уго Чавес повернеться у вівторок на святкування з приводу двохсотліття незалежності країни від Іспанії.

У Венесуелі серед опозиціонерів вже лунає незадоволення з приводу тривалої відсутності президента, а також сумніви стосовно того, чи зможе він балотуватися на президентських виборах наступного року.

Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі Ендрю Болтон, через занепокоєння з приводу здоров’я Уго Чавеса уряд країни відклав відкриття саміту Співтовариства країн Латинської Америки та Карибського басейну, яке було заплановане на наступну середу.