Китай відзначає 90-річчя компартії

Президент Китаю Ху Цзіньтао попередив членів Комуністичної партії Китаю про те, що ціна корупції – рівень підтримки й довіри народу.

Копирайт изображения Getty

Ця заява китайського лідера пролунала у Великому народному залі, де відзначалась 90-та річниця заснування КПК.

Ху Цзіньтао віддав належне досягненням з часу приходу партії до влади у 1949 році. Але пан Ху також і закликав комуністів бути дисциплінованими, як ніколи.

Критика негативних явищ звелась до "некомпетентності" та "відірваності від народу".

У промові, яка тривала півтори години, китайський лідер згадав про помилки і невдачі на багаторічному шляху, але пролунало це так, ніби ці прорахунки не коштували мільйони життів.

"Ми змогли виправити помилки, завдяки тому, що сильнішими стали ми самі і наш народ", - сказав пан Ху, додавши, що подальший рух вперед був "переможним".

Зараз компартія Китаю налічує 80 мільйонів членів. Це найчисленніша партія у світі.

Святкова промова президента стала не єдиним заходом до відзначення річниці.

По всій країні відбулись сотні спеціально спланованих урочистих подій – телепрограм, пісенних конкурсів, показів патріотичних фільмів.

До цієї дати також приурочили відкриття нової швидкісної залізниці вартістю 33 мільярди доларів, а перший авіаносець китайського ВМФ, добудований з на основі купленого в Україні "Варяга," починає ходові випробування.

Останні місяці перед визначною датою для компартії Китаю позначились і найжорсткішим за останні 20 років тиском проти руху дисидентів.

Новини на цю ж тему