Стросс-Кан може повернутися в політику

Копирайт изображения AP
Image caption Домінік Стросс-Кан та його дружина посміхаються вперше за багато днів

Соратники Домініка Стросс-Кана у Франції заявили, що він може повернутися у французьку політику.

Напередоні суд звільнив колишнього голову МВФ з-під домашнього арешту і повернув йому заставу готівкою та цінними паперами на загальну суму $6 млн.

До скандалу Стросс-Кана вважали одним із можливих кандидатів від Соцпартії на президентських виборах у Франції, які пройдуть у травні 2012 року.

Великі сподіванняна повернення

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Парижі каже, що після того, як стало відомо, що справа проти Стросс-Кана може не дійти до суду через сумніви в правдивості свідчень позивачки, у Франції дедалі більше сподіваються на те, що ця справа розсиплеться.

І якщо це станеться, то ніхто окрім самого Стросс-Кана не зможе завадити йому взяти участь у президентських виборах.

"Якщо ми гіпотетично припустимо, що Домініка виправдають від усіх підозр та звинувачень - а я сподіваюся, саме так і станеться - тоді перш за все він сам має вирішити, а потім вже рішення ухвалюватимуть соціалісти", - заявив представник Соцпартії Ліонель Жюспен.

Депутат парламенту від Соцпартії Жан-Марі ле Ген також вважає, що Стросс-Кан може брати участь у передвиборчій кампанії.

"Якщо американське правосуддя його реабілітує, поверне йому честь та гідність, тоді Домінік Стросс-Кан буде бійцем у нашій країні".

Список номінантів в кандидати у президенти має бути визначений до 13 липня - за п'ять днів до наступної появи Стросс-Кана у суді.

Однак один із керівників Соцпартії Франсуа Холанд каже, що крайній термін може бути подовжений.

За словами кореспонденти Бі-Бі-Сі, багато хто у Франції захоплюється Стросс-Каном і тим, як він повів себе у суді.

Подробиці тут