Екс-президенту Тунісу дали ще один термін

Копирайт изображения AP
Image caption Суд над колишнім президентом Тунісу був хоча й заочним, але дуже емоційним

Суд у Тунісі заочно виніс вирок колишньому президенту країни Зін аль-Абідіну бен Алі, засудивши його до 15 років ув’язнення за протизаконне володіння наркотиками та зброєю.

Сам колишній президент перебуває в Саудівській Аравії. Судовий процес тривав лише один день.

Адвокат екс-президента Хосні Беджі назвав звинувачення проти Бен Алі "ірраціональними".

Він заявив, що має свідків, які можуть підтвердити, що Бен Алі ніколи не зберігав наркотики.

Стосовно зброї, то вона, за словами адвоката, у своїй більшості – це подарунки лідерів інших країн.

Агенції повідомляють, що люди, які ущерть заповнили кімнату судового засідання, переривали адвокатів вигуками "Геть звідси! Ви зрадили Туніс, захищаючи Бен Алі!"

Вже не перший вирок

Колишнього президента Тунісу Зін аль-Абідіна бен Алі заочно засудили до 35 років ув’язнення через 6 місяців після подій, які, як вважають, надихнули людей на так звану "арабську весну".

Копирайт изображения AFP
Image caption В залі суду лунали гнівні вигуки на адресу адвокатів Бен Алі

Сам Бен Алі з січня перебуває у Саудівській Аравії після того, як залишив Туніс.

На Батьківщині його визнали винним у крадіжці та у незаконному володінні коштовностями і великими сумами грошей. Такий же вирок отримала і дружина Бен Алі, колишня перукарка Лейла Трабелсі. Її розкішний стиль життя став для багатьох тунісців символом корупції.

Сам екс-президент Тунісу через своїх адвокатів оприлюднив заяву, де спростував усі висунуті проти нього звинувачення і назвав себе жертвою політичної змови.

Копирайт изображения Reuters
Image caption На фото понад 10-річної давності Бен Алі з дружиною Лейлою - жінкою,що була перукарем, а перевтілилась в символ влади, корупції та розкоші

Окрім ув’язнення, Бен Алі та його дружину засудили до штрафу у понад 65 мільйонів доларів.

Бен Алі та його дружина поїхали з Тунісу 14 січня після тривалих протестів. Хоча згодом Туніс звернувся до Саудівської Аравії із запитом про екстрадицію, жодної реакції не було. І як зазначають оглядачі, дуже малоймовірно, що Ер-Ріяд видасть Бен Алі.

Бен Алі керував Тунісом упродовж 23 років. Масові протести проти його правління розпочалися наприкінці минулого року. Людей обурювало високе безробіття, високі ціни та репресивна політика уряду.