Стінг ''страйкує'' з нафтовиками Казахстану

Стінг на концерті у Вільнюсі у червні Копирайт изображения AFP
Image caption Після Вільнюса і Казані 7-го липня Стінг співатиме у Києві

Британський співак Стінг скасував концерт у столиці Казахстану, протестуючи проти, як він висловився, утисків працівників нафтовидобувної промисловості, які з травня продовжують страйки.

У заяві, оприлюдненій на сайті Стінга, він пояснив своє рішення тим, що якби він співав на концерті у понеділок, це виглядало б так, ніби він перейшов лінію пікету і підтримав президента Назарбаєва.

Стінг сказав, що його увагу до проблем нафтовиків привернула "Міжнародна Амністія", яка повідомляє про придушення протестів сотень працівників нафтовидобувної промисловості, які страйкують, вимагаючи підвищення зарплат.

"Голодування, ув’язнення робітників і десятки тисяч учасників страйку – це віртуальна лінія пікету, яку я не збираюся переходити", - сказано в заяві Стінга.

Страйк нафтовиків у Казахстані триває з травня і в ньому в різний час брали участь близько 15 тисяч нафтовиків.

За повідомленнями, кілька десятків страйкарів звільнили з роботи. Міліція затримувала учасників страйку за несанкціоновані протести.

Стінг виступає з концертами по всьому світі в рамках світового турне під назвою Symphonicity. Впродовж останнього тижня він виступав у Вільнюсі, Братиславі й Казані, а 7-го липня має відбутися його концерт у Києві.

Ціна на квитки на концерт Стінга у супроводі симфонічного оркестру в Астані, який мав бути присвячений Дню міста, сягала $690.

Організатори концерту в Казахстані спочатку повідомили, що концерт скасовано з технічних причин.