Опозиція виграла вибори у Таїланді. Армія - не проти

Міністр оборони Таїланду заявив, що армія визнає перемогу на виборах Їнглак Чинават, сестри колишнього прем'єр-міністра Таксина Чинавата.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption 44-річна Їнглак Чінават зробила кар'єру в бізнесі

Генерал Правіт Вонгсуван сказав, що військові не перешкоджатимуть пані Їнглак формувати уряд, вгамувавши побоювання щодо ще одного політичного перевороту.

Їнглак Чинават заявила, що вона працює над формуванням коаліції, по тому як її партія "Пхиа Тхаі" ("Для Таїланду") отримала переконливу перемогу.

Вона пообіцяла зробити усе для відновлення єдності Таїланду.

Перша жінка-прем'єр

Результати недільних виборів дозволять 44-річній Їнглак Чинават, що зробила кар'єру в бізнесі, стати першою жінкою-прем'єром.

"Це перемога народу," - заявила вона у зверненні до натовпу прихильників після телефонного привітання її брата-мільярдера.

Тим часом екс-прем'єр Таксин Чинават, який зараз живе в Дубаї, сказав, що не має бажання повертатися у тайську політику.

Армія Таїланду здійснила переворот, який усунув пана Таксина від влади у 2006 році. Однак військові лідери погодилися не втручатися у результати нинішніх виборів, як сказав генерал Вонгсуван.

"Люди висловилися чітко, тож армія нічого не може вдіяти. Ми приймаємо це," - сказав він агенції "Франс Пресс".

Лідер переможеної Демократичної партії Абхісіт Ветчачіва визнав поразку і оголосив, що залишає посаду.

"Я дам шанс Їнглак, першій жінці, яка сформує уряд, - додав він. - Я хочу побачити єдність і примирення. Демократи готові бути в опозиції".

Минулого року демонстранти заблокували частини Бангкока на два місяці, аби змусити пана Абхісіта піти у відставку. Коли у ситуацію втрутилася армія, вона вдалася до насильства, що призвело до загибелі більше 90 людей.

Новини на цю ж тему