ЄС заборонив імпорт насіння з Єгипту через E.coli

Європейський Союз заборонив до 31 жовтня імпорт всіх видів насіння та бобів з Єгипту, оскільки ймовірним джерелом спалаху заражень E. coli вважають насіння саме з тієї країни.

Копирайт изображения AP
Image caption Компанію, яка, найімовірніше, ввезла небезпечну партію насіння гуньби, не називають

Йдеться про насіння гуньби, рослини з родини бобових.

У вівторок стали відомі дані звіту слідчих Євросоюзу, які пов’язали насіння тієї рослини з двома спалахами заражень, внаслідок яких занедужали більш як 4100 людей.

Внаслідок першого спалаху з центром у Німеччині загинули майже півсотні людей: 48 у Німеччині та 1 у Швеції. Центром іншого спалаху стало французьке Бордо. Там померла одна людина. Детальніше тут.

"Звіт, опублікований сьогодні, зобов’язує нас вилучити деяке єгипетське насіння з ринку ЄС та тимчасово заборонити імпорт всього насіння та бобових, які походять з тієї країни", - йдеться в заяві єврокомісара з охорони здоров’я Джона Даллі.

Єврокомісія у своєму повідомленні не називає компанію, яка завезла партію насіння, що вважається небезпечним.

Нині з ринків Євросоюзу вилучать все насіння гуньби, експортоване з Єгипту з 2009 року.

Припускають, що небезпечне насіння використовували для пророщення, і саме цими паростками поширювалася E. coli. Втім, за яких саме умов бактерія потрапила на насіння, невідомо.

У багатьох випадках E. coli викликала сильну діарею та порушення роботи нирок, аж до смерті.

Спершу джерелом поширення небезпечної бактерії оголосили огірки з Іспанії. Це завдало тамтешнім фермерам величезних збитків. Зрештою іспанські огірки реабілітували, а під підозрою опинилися паростки бобових, вирощені на півночі Німеччини.

Новини на цю ж тему