Суд вирішує, чи ФРН допоможе кризовим країнам

Конституційний суд Німеччини розглядає позов, який може заблокувати надання німецької фінансової допомоги країнам, що зазнали фінансової кризи - Греції, Ірландії та Португалії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Рішення Конституційного суду у Німеччині може вплинути на пакети порятунку країн єврозони

Берлінський професор Маркус Кербер, який є одним із позивачів, твердить, що виділення грошей на допомогу іншим країнам порушує конституційні положення і має бути заблокованим.

Водночас, німецький міністр фінансів заперечив те твердження, наголосивши, що всі пакети допомоги базуються на цілком законних підставах.

Скарга надійшла до суду у час, коли тривають переговори Європейського Союзу щодо другого траншу допомоги Греції у розмірі 120 мільрядів євро.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Берліні каже, що наразі не відомо, яким буде вирок суду, але якщо він задовольнить позов, то уся програма допомоги країнам, що постраждали від фінансової кризи, може зайти у глухий кут.

Побоюються, що це може призвести до політичної кризи у Німеччині.

Однак експерти кажуть, що навряд чи суд зможе заблокувати участь країни у програмі порятунку країн єврозони.

Аргументи авторів позову

Позивачі твердять, що пакети порятунку порушують певні конституційні положення Німеччини та Європейського союзу. Зокрема, пункт про "невиділення пакетів допомоги", в якому йдеться, що ЄС чи країни-члени не можуть брати на себе зобов'язання уряду.

Професор Маркус Кербер каже, що пакети порятунку обговорювались на рівні міжнародних організацій, таких як Міжнародний валютний фонд та Європейський центральний банк, у той час як Німеччина була позбавлена права розпоряджатися своїми державними коштами самостійно.

У відповідь німецький уряд заявив, що не порушував Конституцію та європейські угоди, виділяючи гроші на порятунок країн єврозони, які постраждали від фінансової кризи.

МВФ та ЄС разом ухвалили пакети порятунку Греції, Ірландії та Португалії на загальну суму 273 мільярдів євро.

Новини на цю ж тему