Крістін Лаґард починає керувати МВФ

Image caption Крістін Лаґард заступає на посаду у важкі часи. Вона перша жінка, що керуватиме МВФ

Колишній міністр Франції Крістін Лаґард у вівторок заступає на посаду директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду.

Лаґард обрали на цю посаду наприкінці червня після відставки іншого французького політика, Домініка Стросс-Кана, який очікує в Нью-Йорку суду у звинуваченнях в сексуальних домаганнях.

55-річна Крістін Лаґард стала першою жінкою, яка очолила МВФ, і п'ятим представником Франції на цій посаді.

Економічний оглядач Бі-Бі-Сі Ендрю Вокер каже, що "всі 10 попередників Лаґард на чолі МВФ були європейцями, і Європа для неї є найтерміновішою та найболючішою проблемою".

Впродовж наступних кількох днів пані Лаґард має вирішити, чи надавати Греції черговий транш кредиту, який має допомогти Афінам впоратися із бюджетною кризою.

Минулого тижня Лаґард закликала усіх грецьких політиків об'єднатися задля подолання кризи і заявила, що рішення Греції вийти із єврозони стало найгіршим розвитком подій.

На думку Едрю Вокера, "глобальніше завдання для Лаґард - зрозуміти, чи потрібно домагатися того, щоб Греція та інші кризові країни єврозони не допустили дефолту".

Втім оглядачі звертать увагу на те, що - окрім вирішення проблем єврозони - перед новим директором МВФ постануть й інші термінові завдання.

На думку кореспондента Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Джонні Даймонда, це "високий рівень інфляції в Китаї, повільні темпи зростання економіки в Європі та США, а також ризик перегріву економіки деяких країн, що розвиваються".