Екс-підлеглих Тимошенко звільнили з-під варти

Апеляційний суд Києва звільнив з-під варти колишнього голову Державної митної служби Анатолія Макаренка та екс-начальника відділу Київської регіональної митниці Тараса Шепітька. Водночас суд заборонив їм виїздити за межі України.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Макаренка (ліворуч) та Шепітька звільнили з-під арешту за клопотанням поважних осіб. Цікаво, кого саме.

Заміну арешту з утриманням у слідчому ізоляторі на підписку про невиїзд суд пояснив позитивними характеристиками цих людей та клопотанням поважних осіб щодо їхнього звільнення, а також поганим станом здоров’я Макаренка і наявністю у Шепітька неповнолітніх дітей.

"Я не розумію, чому замість того, щоб мене активно використовувати в процесі, мене знищують... Я вам гарантую свою бездоганну процесуальну поведінку у випадку звільнення з-під варти", - сказав Макаренко суддям. Він пробув у СІЗО понад рік.

Діденко залишається в СІЗО

Однак суд залишив під вартою колишнього першого заступника голови НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка, якого так само, як і Анатолія Макаренка, звинувачують у "неправомірному митному оформленні природного газу". У порушеній проти них карній справі йдеться про розмитнення та переведення у власність держави понад 11 мільярдів кубометрів газу, який, як вирішив міжнародний арбітражний суд у Стокгольмі, належав компанії Дмитра Фірташа РосУкрЕнерго.

Діденка затримали 9 липня 2010 року у межах розслідування кримінальної справи про шкоду, якої зазнала Україна за наслідками розгляду позову "РосУкрЕнерго" до "Нафтогазу" в Стокгольмському арбітражі.

Справа Діденка об’єднана в одне провадження разом із кримінальною справою, яку було порушено за подібні злочини щодо Макаренка та Шепітька.

Свою відмову замінити арешт Діденка на підписку про невиїзд суд мотивував тим, що він має дозвіл на проживання в Іспанії, а також тим, що він може на волі вплинути на проведення слідчих дій проти нього.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Юлія Тимошенко - на волі й дисципліновано ходить у суд, який розглядає її справу.

"Перемога над режимом"

Екс-прем'єр Юлiя Тимошенко, за чиїм наказом діяли зокрема Макаренко й Шепітько, розмитнюючи 11 мільярдів кубометрів суперечливого газу, назвала щастям судове рішення про їх звільнення з-під арешту.

"I Анатолiй Макаренко, i Тарас Шепiтько - це тi люди, якi дiяли в державних iнтересах, якi дiяли на благо держави, якi дiяли проти людей, котрi незаконно заволодiли державним майном - газом", - сказала вона журналiстам у приміщенні суду, куди вона приїхала з квітами, аби особисто зустріти своїх екс-підлеглих.

Перед цим Тимошенко написала у своєму Twitter: "Перша перемога над режимом – вдалося добитися звільнення політв’язнів Макаренка та Шепітька, над якими рік знущалась мафія в законі. Вітаю!".

Сама Юлія Тимошенко поки що на волі. Печерський районний суд Києва почав розгляд порушеної проти неї кримінальної справи за українсько-російськими газовими контрактами 2009 року. Її звинувачують у перевищенні влади та службових повноважень при укладенні тих контрактів та обіцяють від 7 до 10 років позбавлення волі.

Раніше один із міністрів у її уряді Богдан Данилишин, заявивши про політичні переслідування, отримав політичний притулок в Чехії. Здобув дозвіл на проживання і попросив політичного притулку в Австрії екс-голова державного комітету з матеріального резерву Михайло Поживанов.

Екс-голова державного казначейства Тетяна Слюз у розшуку. Її заступницю Тетяну Грицун заарештовано.

Опозиція в Україні називає такі дії команди президента Януковоча політичними переслідуваннями.

Новини на цю ж тему