FT: Тимошенко не згадують, але ціль СБУ – вона

Британський часопис "Financial Times” пише про нове розслідування газових угод 15-річної давнини, яке розпочала Служба безпеки України.

Копирайт изображения AP
Image caption Нині триває перший судовий процес у справі екс-прем'єра

Кореспондент Роман Олеарчик у своїй статті розповідає, що йдеться про угоди на постачання природного газу, укладені компанією, яку раніше очолювала екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. Детальніше тут.

"Розслідування, як виглядає, посилить тиск на пані Тимошенко, яка зараз є опозиційним лідером і проти якої вже порушені три корупційні кримінальні справи, які про-демократичні сили називають політично вмотивованими", - йдеться у статті.

Розслідування розпочалося через кілька тижнів після того, як російське міністерство оборони звернулося до українського уряду за допомогою в отриманні 405 мільйонів доларів, які "Єдині Енергетичні Системи України" не виплатили за рахунками.

Юлія Тимошенко, яка очолювала компанію у 90-их роках, заявляє, що її бізнес був чистим, - пише Роман Олеарчик.

"Ім’я пані Тимошенко не називають, але виглядає, що саме вона є очевидною ціллю у тому, що може стати четвертою кримінальною справою проти неї", - припускає кореспондент.

Автор нагадує, що наприкінці травня розпочалося слухання у першій з трьох справ, порушених проти Юлії Тимошенко, і зазначає, що вона відкидає всі звинувачення, називаючи процес "політичним переслідуванням" та "полюванням на відьом".

Роман Олеарчик також згадує, що у вівторок під заставу випустили двох соратників Юлії Тимошенко, але при цьому низка інших екс-чиновників лишаються під вартою, чекаючи суду.

"Пан Янукович каже, що справи є спробами подолати корупцію", - йдеться у статті. Але, зазначає автор матеріалу, США та Європейський Союз висловлювали занепокоєння тим, що розслідування можуть бути політично вмотивованими. Подробиці тут.