В Іспанії зникла унікальна книга

Безцінна книга XII-го століття зникла з собору Сантьяго де Компостера на північному заході Іспанії. Про це повідомляє поліція.

Копирайт изображения AFP
Image caption Середньовічну книгу показували публіці, коли до собору Сантьяго де Компостера приїжджав Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий

Зникла книга – посібник для пілігримів про Шлях Святого Якова. "Кодекс Калікстинус" - один із перших таких посібників, і його демонстрували публіці лише з особливих нагод, як-от, минулорічний візит Папи Римського Бенедикта Шістнадцятого. Кодекс також відомий як Книга Святого Якова.

Поліція каже, що у соборі про зникнення артефакту повідомили у середу ввечері.

"Його зазвичай зберігають у кімнаті, куди мають доступ лише півдюжини людей", - сказала речниця поліції.

Манускрипт є колекцію текстів, які включають практичні поради пілігримам. Там повністю описаний шлях для мандрівників та звичаї місцевих мешканців.

Кодекс написали за часів Папи Римського Калікстинуса Другого, який заохочував паломництво та проголосив, що кожен рік, коли День Святого Якова, 25 липня, припадає на неділю, має вважатися святим.

Серед науковців немає єдності щодо того, хто саме і коли написав Кодекс Калікстинус. Припускають, що авторами була група людей, а сам манускрипт писали всередині XII-го століття.