FT: крок Києва до енергетичної незалежності від Москви

Британська газета "Financial Times" пише про те, що у середу Україна зробила серйозний крок, щоби позбутися енергетичної залежності від Росії. Йдеться про формальне запрошення потенційних інвесторів розробляти проект першого в Україні терміналу для прийому скрапленого газу.

Копирайт изображения AFP
Image caption Термінал для прийому скрапленого газу в Нідерландах

"Розташований на Чорному морі, він стане воротами для газу з чорноморського регіону та з-за його меж. Але, як це відбувається і з багатьма іншими проектами в Україні, шлях від оголошення до завершення може бути довгим та складним", - пише кореспондент Роман Олеарчик.

Українська влада планує до кінця року обрати інвестора. Вартість терміналу, за попередніми оцінками, може сягати півтора мільярда доларів. Навіщо Україні термінал читайте тут.

Автор статті пише, що за чутками одним із зацікавлених у проекті може бути мільярдер Дмитро Фірташ. Він, зокрема, є і одним з найвірогідніших претендентів на приватизацію Одеського припортового заводу, який розташований біля місця, де планують звести термінал для скрапленого газу.

Роман Олеарчик відзначає, що попри традиційні для України зволікання з проектами не викликає сумнівів бажання Києва нарешті втілити давні пропозиції щодо енергетичної диверсифікації.

Так, наприклад, пише він, "Україна вирішила, що їй потрібний західний капітал та технологія для розробки потенційно великих шельфових родовищ газу".

Кореспондент нагадує, що за даними, наведеними міністерством енергетики України, запаси шельфового газу можуть сягати 1,5 – 2,5 трильйони кубометрів.

Новини на цю ж тему