Японський уряд критикують за тести АЕС

Копирайт изображения reuters

Плани Японії провести додаткові випробування на безпеку своїх атомних електростанцій викликали жорстку критику, а також посили тиск на прем'єра Наото Кана.

Лише тиждень тому від уряду Японії пролунали твердження про те, що безпека на атомних електростанціях достатня, аби перезапускати їх. Однак японська влада знову оголосила про наміри перевірити усі ядерні реактори в країні.

Посадовці не назвали термінів завершення перевірок, чим викликали побоювання, що перебої з подачею електроенергії в країні можуть тривати протягом усього року. Наразі 19 із 54 японських реакторів перебувають у робочому стані після того, як навесні землетрус і цунамі призвели до руйнувань і витоку радіації на АЕС "Фукусіма-1". За інформацією преси, це вже зараз призводить до дефіциту електроенергії.

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан перебуває під неабияким тиском, намагаючись вивести країну із енергетичної кризи та відновити постраждалі регіони. Оголошенням про початок "стресових тестів" він знову привернув увагу критиків.

Копирайт изображения AFP
Image caption Банрі Каєда готовий відповідати

Впливове японське ділове видання "Nikkei" зазначило у редакційній статті, що плани тестувань "підживили збентеження". Вартість акцій японських енергетичних компаній після оголошення різко впала.

Однак, за словами міністра торгівлі Банрі Каєди, який минулого місяця оголосив про готовність атомних станцій до перезапуску, додаткові перевірки необхідні для "подальшого підвищення почуття безпеки". Він також заявив, що візьме на себе відповідальність за збентеження з приводу продовження тестів, "коли настане час".

Але Банрі Каєда заявив, що не планує іти у відставку.

11 березня землетрус і цунамі призвели до величезних руйнувань на північному сході країни. Загинуло або зникло безвісти майже 20 тисяч японців. Цунамі вивело з ладу систему охолодження реакторів на "Фукусімі", що призвело до вибухів на реакторах і розплавлення їх активних зон.

Новини на цю ж тему