В Італії засудили 9 нацистських злочинців

Гітлер на параді нацистських військ Копирайт изображения getty images
Image caption Гітлер на параді нацистських військ

Італійський суд засудив до довічного ув'язнення девятьох громадян Німеччини за вбивства під час Другої Світової війни сотень цивільних громадян.

Суд Верони визнав їх винними у вбивстві більш як 140 мирних жителів в провінції Модена в 1944 році.

Суд з'ясував, що всі дев'ятеро засуджених, яким нині від 80 до 93 років, причетні до масових убивств і в інших регіонах північної Італії.

Суд тривав сім місяців. Троє з обвинувачених за цей час померли.

Прокурори кажуть, що злочинці входили до складу спеціального підрозділу гітлерівської дивізії, яка в останні дні Другої Світової війни намагалася придушити італійський Рух опору, знищуючи мирних жителів.

Під час винесення вироку в суді Верони були присутні представники властей тих міст, де були здійснені масові убивства, а також родичі загиблих від рук нацистів, жителів провінцій Модени, Ареццо і Реджо-Емілія.

У 2009 році в Мюнхені до довічного ув'язнення був засуджений колишній командувач підрозділу гітлерівської піхоти, 90-річний Йозеф Шьонграбер. Його звинуватили у причетності до вбивств в роки Другої Світової війни.

Німеччина, за традицією, не видає своїх громадян іншим країнам без згоди засуджених.

Україна серед країн, які "нефективно шукають нацистських злочинців"

Центр Сімона Візенталя, який займається розслідуванням злочинів, здійснених нацистами, у травні оприлюднив черговий список підозрюваних, які найбільше розшукуються у світі.

Згідно з принципами неурядової організації, людина продовжує перебувати в розшуку, якщо вона не була покарана. Центр Візенталя наполягає на продовженні переслідування навіть у тому випадку, коли щодо підозрюваного виданий ордер на арешт чи екстрадицію, або навіть є заочний вирок суду.

В деяких випадках невідомо – чи живий підозрюваний, чи ні.

За висновками експертів, "полювання на нацистів" стало останнім часом інтенсивнішим. Минулого року по всьому світу було заведено 850 справ проти нацистських злочинців – на 150 більше, ніж попереднього року.

Водночас, за висновками Центру Візенталя, до списку країн, які найменше робили минулого року для пошуку військових злочинців часів Другої Світової війни, увійшли Норвегія, Швеція, Сирія, Естонія, Угорщина і Україна.