Суддя - проти Тимошенко, 'Беркут' - проти журналістів

Суддя Печерського райсуду Києва Родіон Киреєв образився за слово, яким його назвала підсудна, коли він проходив повз неї, повертаючись до свого робочого місця після чергової перерви у судовому засіданні.

Копирайт изображения Reuters
Image caption За рішенням судді і за наполяганням міліціонерів Тимошенко залишила залу суду

Причиною технічної перерви стали сутички в залі між депутатами від БЮТ та міліцією, які виникли внаслідок рішення судді Киреєва видалити з судової зали депутата-БЮТівця Євгена Суслова. Той порушив тишу під час засідання.

Перед тим, як ухвалити рішення про позбавлення самої Юлії Тимошенко права бути присутньою на сьогоднішньому слуханні її справи, суддя попросив підсудну повторити те слово, яке образило його і продемонструвало, на його думку, неповагу до суду. У відповідь підсудна кілька разів сказала: "Ви не суддя - ви нелюдь". Та версія не влаштувала суддю Кіреєва, бо він, за його словами, почув від Тимошенко інше, нецензурне, слово.

Під час дискусії про видалення Тимошенко із зали підставою для такого рішення Киреєв назвав "неодноразове порушення підсудною порядку". Думку судді підтримав прокурор.

Попри прохання захисника Тимошенко змінити рішення, суддя ухвалив видалити її з зали на одне засідання.

"Я вважаю, що в моїх діях не було нічого такого, за що мене треба було виводити з зали засідання. Я висловлювала свій протест судовій системі в цілому",-сказала Тимошенко, залишивши приміщення суду. Вона також пояснила журналістам та прихильникам, чому відмовляється вставати під час судових засідань - "тому що виступає проти політичних репресій та правлячого режиму".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Бійці "Беркута" витісняють журналістів із зали суду, де слухають справу Тимошенко

Суддя Киреєв неодноразово закликав Тимошенко не демонструвати неповагу до суду. Його рішення про видалення Тимошенко з залу її прихильники зустріли скандуванням "Ганьба". Саме під ці вигуки Киреєв наказав міліції видалити Тимошенко з зали, яку вона довго не хотіла полишати, однак зробила це після наполягання міліціонерів. Депутати не дозволили міліції застосувати силу до підсудної, оточивши її колом.

Трохи раніше, як повідомляють інформаційні агенції, бійці міліцейського спецпідрозділу "Беркут", увірвавшись до судової зали, де слухається справа екс-прем’єр-міністра України, застосували фізичну силу до журналістів.

Як передає кореспондент УНІАН, бійці "Беркута", не розбираючи - чоловік чи жінка перед ними, та не надаючи будь-яких пояснень, грубо штовхали журналістів та ігнорували їхні прохання не перешкоджати здійсненню професійних обов'язків.

Після того, як суддя Киреєв видалив Тимошенко з судового засідання, її захисник заявив відвід судді. Однак Киреєв відхилив це прохання.