Погода може завадити історичному польоту

Останній польот "Атлантіса" може бути вчергове відкладено Копирайт изображения ap

Національна космічна агенція США - НАСА - вступає у фінальну стадію підготовки до останнього рейсу космічного корабля багаторазового використання з мису Канаверал в штаті Флорида.

У четвер погода на океанському узбережжі була несприятливою. Зливи і блискавки заважають роботам. Старт неодноразово відкладався внаслідок поганих погодних умов в усьому регіоні Мексиканської затоки.

І нині синоптики кажуть, що метеопрогнози не надто оптимістичні щодо часу старту "Атлантіса" в п'ятницю.

"У зв'язку із запуском "шаттла" нас найбільше турбують дощі і грози в регіоні, і ми маємо прогноз від Космічного центру Кеннеді, що на 70 відсотків погода може завадити запуску",- сказала метеоролог Кеті Уінтерз.

Це не може не тривожить сотні тисяч туристів, які збиралися прибути на мис Канаверал, аби стати свідками останнього польоту корабля "Атлантіс".

Передбачалося, що на галявині навколо стартового майданчика збереться від 500 до 750 тисяч глядачів.

Якщо координатори старту скасують запуск у п'ятницю, наступна спроба буде зроблена не раніше неділі, аби дати можливість екіпажу відпочити.

Екіпаж "Атлантіса" складається з чотирьох астронавтів. Основним завданням польоту, який має тривати 12 діб, стане доставка більш як 3,5 тонн вантажу на борт Міжнародної космічної станції.

Третина вантажу складають харчі, які поповнять запас продовольчих продуктів, розрахований на рік роботи станції.

Старт "Атлантіса" у п'ятницю стане 135-м польотом шаттлу і останнім у програмі багаторазових космічних кораблів США.

НАСА відмовляється від програми внаслідок її високої вартості.

НАСА вважає, що розробку нових засобів доставки людей на орбіту варто передати приватним компаніям.

Як очікується, перші кораблі нового покоління, розробкою яких займається одразу кілька компаній, з'являться десь всередині нинішнього десятиліття.