Фотографів арештували не за журналістику

Один із затриманих фотографів Гіоргій Абдaладзе Копирайт изображения afp
Image caption Один із затриманих фотографів Гіоргій Абдaладзе

Прес-служба президента Грузії твердить, що справа чотирьох затриманих у Грузії фотографів стосується "серйозного витоку інформації" з державних інституцій, а не журналістики.

"Вірогідно, їм будуть пред'явлені звинувачення у передачі конфіденційної інформації",-заявила прес-секретар Саакашвілі Манана Манджгаладзе.

За її словами, йдеться про передачу письмової документації або плану конфіденційних заходів певній організації, яку уряд Грузії пов'язує зі "шпигунською мережею".

Пані Манджгаладзе відзначила, що у даному випадку не важливий факт роботи затриманих у засобах масової інформації. Прес-секретар твердить, що коли б вони не були фотографами, справі була б дана точно така ж кваліфікація.

"Затримані не були відомими своїми політичними поглядами, і тому обурливим є факт, що їх затримання ототожнюють зі свободою медіа", - скаржиться речниця президента.

Рука Москви?

Ще у четвер МВС Грузії оголосило про затримання чотирьох людей – особистого фотографа президента Саакашвілі, його дружину, фотокореспондента Європейського прес-агентства і колишнього фоторепортера Ассошіейтед прес, який нині працює в МЗС Грузії.

Всіх їх підозрюють у співпраці з організацією, яка начебто діє "під протегуванням спецслужб однієї з держав".

МВС Грузії не уточнило, у співпраці із спецслужбами якої держави підозрюють затриманих, одначе експерти кажуть, що в низці подібних шпигунських скандалів останніх років такою державною незмінно виявлялася Росія.

Затримані в ніч на четвер особи є відомими серед журналістів Грузії людьми. Як передає з Тбілісі кореспондент Бі-Бі-Сі Ніна Ахметелі, зроблений одним із затриманих фотографів знімок пораненої в Горі жінки під час серпневої війни з Росією став символом конфлікту.

Напередодні кілька десятків людей прийшли на демонстрацію до будинку МВС Грузії, протестуючи проти затримання фотожурналістів.

Головний редактор Європейського прес-агентства Ченгіз Серен передав офіційну заяву, в якій відзначив, що керівництво агенції вражене і глибоко стурбоване повідомленням про затримання свого співробітника Зураба Курцикідзе, який, як вважають його роботодавці, він працював у суворій відповідності із грузинським законодавством.

Адвокати затриманих передбачають, що процес буде закритий і затягнеться надовго.