Редактора 'News of the World' можуть арештувати

Копирайт изображения AP
Image caption Енді Коулсон заперечує будь-яку причетність до скандалу, але його допитуватимуть

Згідно з повідомленнями у пресі, колишнього редактора таблоїду "News of the World" Енді Коулсона знову допитуватимуть у справі незаконного прослуховування телефонів. Цей скандал призвів до закриття найтиражнішого англомовного видання, яке виходило 168 років. Деталі тут

За даними газети "Guardian", Енді Коулсона, який свого часу працював керівником департаменту зв'язків із громадськістю прем'єр-міністра Девіда Камерона, можуть арештувати.

Пан Коулсон неодноразово заперечував свою причетність до прослуховування телефонів. Він заявляє, що нічого про це не знав.

"News of the World" звинувачують у незаконному проникненні у телефони жертв злочинів, знаменитостей та політиків. Поліція ідентифікувала близько 4000 можливих жертв хакерства.

Шок від закриття найтиражнішої газети

Повідомлення про закриття "News of the World" - найтиражнішої англомовної газети, яку читають близько 17 мільйонів людей по всьому світу, - викликало шок у Британії, а також у самому колективі видання.

Політичний кореспондент видання Девід Вудінг сказав, що новини про закриття були як "вибух бомби".

Він розповів, що близько 200 співробітників, які зараз працюють у виданні, "розплачуються за гріхи попереднього режиму", оскільки більшість із них не працювали у часи, коли відбувалася незаконна діяльність.

Нинішній редактор "News of the World" Колін Майлер сказав, що "це найсумніший день у його професійній кар'єрі".

Згідно із повідомленнями, багато журналістів обурені ухваленим рішенням про закриття газети, у той час як не було звільнено жодної особи із топ-менеджменту компанії, які могли бути причетні до цього скандалу.

Йдеться, зокрема, про Ребеку Брукс, яка очолювала "News of the World" в той час, як відбувалося прослуховування. Зараз вона є одним із топ-менеджерів компанії News International, яка володіє газетою.

Політичний кореспондент Бі-Бі-Сі Нік Робінсон каже, що власник видання Руперт Мердок пожертвував газетою, або принаймні її назвою, замість пані Брукс.

"Команда Мердока має усвідомлювати, що до цієї справи повертатимуться знову і знову наступні кілька місяців. Питання зараз у тому, чи цей скандал вплине на ріщення уряду про передачу компанії Мердока контрольного пакета британської телекорпорації BSkyB", - каже кореспондент Бі-Бі-Сі.