Тиск на Камерона та Мердока посилюється

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Девіду Камерону ще не раз доведеться відповідати за свої зв'язки із керівництвом "News of the World"

Опозиційна Лейбористська партія у Британії закликала негайно розпочати публічне розслідування скандалу із прослуховуванням телефонів, який призвів до закриття найтиражнішої недільної газети "News of the World".

Лідер лейбористів Ед Мілібанд заявив, що політики мають заступитися за інтереси суспільства, коли преса нехтує своїми обов'язками.

Він також закликав прем'єр-міністра Девіда Камерона вибачитися за те, що він свого часу взяв на роботу колишнього редактора скандального видання Енді Коулсона. Він залишив посаду керівника інформаційного департаменту прем'єр-міністра на початку цього року.

Очікують, що пана Коулсона знову допитуватимуть у справі незаконного прослуховування телефонів.

Газета "Guardian" написала, що Енді Коулсона можуть арештувати. Деталі тут

Пан Коулсон неодноразово заперечував свою причетність до прослуховування телефонів. Він заявляє, що нічого про це не знав.

Над Мердоком згущуються хмари

Копирайт изображения Reuters
Image caption Чи похитнеться медіа-імперія Руперта Мердока через скандал із газетою?

Тим часом впливова в Австралії Партія зелених закликала уряд почати розслідування діяльності великої медіа-імперії Руперта Мердока в тій країні.

В інтерв'ю агенції Reuters лідер партії Боб Браун сказав, що події, які розгортаються в Лондоні "занадто серйозні". А тому, як він висловився, було б безвідповідально не з'ясувати, чи таке ж саме не відбувалося у австралійських медіа, підконтрольних пану Мердоку.

Схожу стурбованість висловлюють і в США, де Руперт Мердок також має великі медійні інтереси.