Пенсійну реформу ухвалено. Спецпенсії лишаються

Пізно вночі парламент проголосував за пенсійну реформу в урядовому варіанті. Обговорення тривало майже 9 годин. Більшість змін, що внесені до законодавства про пенсії, не стосуються так званих спеціальних пенсій - депутатів, держслужбовців та інших категорій громадян.

Копирайт изображения AP
Image caption Рада підтримала урядовий проект пенсійної реформи

Законопроект, який має підписати президент Янукович, передбачає поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.

Передбачається підвищити мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсій за віком з 5 до 15 років.

Чоловіки-держслужбовці теж отримали підвищення пенсійного віку - 63 роки. Закон зменшує з 90 відсотків до 80 зарплату для обрахування пенсій для держслужбовців.

Розмір максимальної пенсії обмежується на рівні 10 мінімумів. На сьогодні це 7 тисяч 640 гривень. Така норма поширюється і на вже призначені пенсії.

Однак, як кажуть експерти, оскільки Конституційний суд України вже двічі ухвалював рішення про незаконність обмеження пенсій, це може означати, що і ця норма, про 7640 гривень, буде оскаржена у суді.

Депутати, в основному від більшості, практично повністю проігнорували поправки депутатів від опозиції, в тому числі підтримані профільним комітетом.

Представники опозиційних фракцій - "БЮТ-Батьківщина" та НУНС заявляли, що мають намір оскаржити у Конституційному суді значну кількість статтей, ухвалених парламентом.

За урядовий проект проголосувало 248 депутатів. Практично у повному складі - Партія регіонів, Народна партія спікера Литвина, "Реформи заради майбутнього", позафракційні. А також 11 депутатів від опозиційної НУНС.

Не голосували у повному складі за пенсійну реформу фракції "БЮТ-Батьківщина" і комуністи.

Один з лоббістів реформи – віце-прем'єр Сергій Тігіпко вночі, ще до ухвалення закону, заявив, що чимало політичних сил, які виступають проти реформи, своїми промовами у парламенті хочуть заробити певні політичні дивіденди.

Напередодні передбачуване ухвалення пенсійного закону викликало хвилю протестів в опозиції, яка заявила, що буде всіма силами боротися за скасування реформи, яка, на її думку, іде всупереч інтересів найбідніших верств населення і водночас може призвести до збільшення безробіття.