Президент: мій дім - це святе, до чого не треба торкатися

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Янукович не хоче, щоб журналісти втручалися у його особисте життя

Президент Віктор Янукович відмовився назвати господарів об'єктів, що розташовані на території заповідника "Межигір'я", де також знаходиться і президентська резиденція.

Журналісти руху "Стоп цензурі" на прес-конференції запитали Віктора Януковича про те, кому належать ті об'єкти на території "Межигір'я" поблизу Києва, які, як твердив журналіст Мустафа Найем, не були показані під час відвідання резиденції кількома телеканалами у червні.

Мустафа Найем назвав тенісний корт, ангар для гелікоптера, яхт-клуб, клубний будиночок та інший басейн.

Віктор Янукович не дав чіткої відповіді на запитання, сказавши, що займається більш важливими справами для країни.

"А в теніс я продовжую грати і продовжую плавати. Якщо вам потрібні господарі – пошукайте, я переконаний, що ви їх знайдете, вони інколи приїздять до України", - сказав президент.

Віктор Янукович заявив, що "не терпітиме мови ультиматумів".

"Що для кожної людини власний дім? Це те святе, до чого не хотілося б, щоб хтось торкався будь-якими руками. Я такий, як і всі. Я також жива людина. Мабуть, ви не знайдете президента, який би запрошував до себе у спальню, як це зробив я. Давайте ми з вами домовимось, що я, як і кожна людина, запрошую тільки тих, кого є у мене бажання запрошувати", - заявив Віктор Янукович.

Президент співчуває тим, хто потерпає від реформ

Президент Віктор Янукович заявив, що співчуває тим громадянам України, які внаслідок реформ в країні зазнають втрат і труднощів. На прес-конференції президент сказав, що "у деяких випадках" під час реформ не можна обійтися без втрат.

"Але якщо ми не проводитимемо реформи, не буде майбутнього у нас і у наших дітей. Тому цей шлях неминучий", - сказав Віктор Янукович.

Він сказав, що зараз влада здійснює лише перші кроки на шляху реформ. Президент вважає цілком вдалим початок тих реформ у 2010 році, оскільки його команді вдалося зупинити падіння економіки і забезпечити економічне зростання.

За його словами, у 2010 році економіка зросла на 4,2%, зарплати - на понад 10%.

Віктор Янукович впевнений, що реформи дадуть позитивний результат і в економіці, і в якості життя людей.

"Не так швидко, як нам би хотілося. Але обов'язково із часом ми будемо все більше відчувати, що країна почала рух до модернізації, який посилюватиме державу і покращуватиме життя людей", - сказав президент. Водночас, він визнав "прорахунки і помилки, від яких ніхто не застрахований".

Президент також сказав, що у ході реформ "є опір бюрократії, яка звикла думати про себе і дуже часто займатися корупцією". Однак, каже Віктор Янукович, "нам вдалося зламати цей опір".

"Ми будемо підтягувати тих, хто запізнюється, залучати більш ефективних державних менеджерів", - заявив президент.