Прокуратура - не проти звільнення Дем'янюка

Іван Дем'янюк у залі суду 12 травня Копирайт изображения Getty Images
Image caption 91-річний Дем'янюк оскаржує вирок про 5-річне ув'язнення

Прокуратура в Німеччині скасувала своє оскарження рішення суду про звільнення 91-річного Івана (Джона) Дем’янюка, засудженого за співучасть у вбивстві майже 30 тисяч людей у таборі смерті Собібор.

Представники прокуратури повідомили у п’ятницю, що вони відкликали вимогу про повернення Івана Дем’янюка до в’язниці, допоки триває процес оскарження вироку адвокатами засудженого.

Згідно зі словами представників прокуратури в Мюнхені, вимогу про ув’язнення відкликали тому, що Дем’янюк не може втекти, позаяк влада у Баварії утримує його в будинку для людей похилого віку.

Іван (Джон) Дем’янюк не має громадянства після того, як США позбавили його американського громадянства перед екстрадицією до Німеччини 2009 року.

У травні суд у Мюнхені засудив його до 5-ти років ув’язнення за співучасть у вбивстві 28 тисяч людей у таборі смерті Собібор на окупованій Німеччиною території Польщі під час Другої світової війни.

Але суддя, посилаючись на похилий вік засудженого, звільнив його з в’язниці до завершення процесу оскарження вироку.

Прокуратура вимагала 6-річного ув’язнення Дем'янюка.

Адвокати Дем’янюка також оскаржують вирок, але, як повідомляють, мине щонайменше рік, допоки будуть завершені необхідні юридичні процедури.

Народженого в Україні Івана Дем’янюка визнали винним у тому, що він був охоронцем у таборі "Собібор" в окупованій нацистами Польщі, і у такий спосіб став співучасником убивств щонайменше 28 тисяч людей.

Це вперше в німецькому суді було використано такий юридичний аргумент. Читати подробиці