Трьох фотографів звинувачують у шпигунстві

Тбіліський міський суд засудив трьох із чотирьох затриманих у четвер фотографів до попереднього двомісячного ув'язнення.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Грузинські журналісти, звинувачені у шпигунстві

Гіоргію Абдаладзе, Зурабу Курцікідзе і Іраклію Геденідзе пред'явлені звинувачення у шпигунстві. Четверту затриману - фотографа Натію Геденідзе - відпустили.

На брифінгу в суботу представник МВС Грузії оголосив, що затримані фоторепортери були пов'язані з російськими спецслужбами і передавали їм секретну інформацію. Зокрема, як кажуть у міліції, фотокореспондент Європейського прес-агентства (ЕПА) Зураб Курцікідзе був пов'язаний з Головним розвідувальним управлінням міністерства оборони Росії. Грузинське МВС поширило також відеоматеріали, які були названі показами зізнання особистого фотографа президента Саакашвілі Іраклія Геденідзе. На записі він повідомляє, що передавав своєму колезі Курцікідзе за грошову винагороду інформацію, яка не стосується його професійної діяльності у президентській адміністрації.

У четвер, 7 липня, МВС Грузії оголосило про затримання особистого фотографа президента Саакашвілі Іраклія Геденідзе, його дружини Натіі Геденідзе, фотокореспондента ЕПА Зураба Курцікідзе і працював у МЗС Грузії колишнього фоторепортера Ассошіейтед прес Гіоргія Абдаладзе.

Від самого початку з'являлися повідомлення про те, що всіх їх підозрюють у співпраці з організацією, яка працює "під заступництвом спецслужб однієї з держав".

Арешт відомих у Грузії фотографів і відсутність офіційних пояснень з цього приводу викликали обурення грузинських журналістів, які влаштували пікет біля будівлі МВС в Тбілісі.

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" також звернулися в п'ятницю до влади Грузії з закликом надати пояснення та інформацію про затриманих. "Природно, влада зобов'язана захищати національні інтереси, але існуючі в Грузії побоювання щодо шпигунства не повинні розпалювати клімат залякування в ЗМІ міркування безпеки не повинні переважити демократичні принципи", - йдеться в заяві організації.

За словами адвоката одного з ув‘язнених фотографів, судовий процес почнеться 1 вересня. Справа розглядатиметься у закритому режимі.