Проти Тимошенко - ще одна справа

Київський апеляційний адміністративний суд поновив справу проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Вона стосується підписання додаткової угоди до договору про "Криворіжсталь".

Копирайт изображения AP
Image caption Юлії Тимошенко знову можуть інкримінувати перевищення службових повноважень

Екс-голова Фонду держмайна України Валентина Семенюк-Самсоненко, яка повідомила про це пресі, оскаржувала у суді доручення, яке дала Юлія Тимошенко Фондові держмайна у жовтні 2008 року.

За тим дорученням влітку 2009 року Фонд вніс зміни до умов купівлі-продажу "Криворіжсталі" в частині виконання підприємством його інвестиційних зобов'язань.

Деякі інвестиційні зобов'язання підприємства, згідно з додатковим договором, були відкладені.

Однак тодішній виконувач обов`язків голови ФДМ Дмитро Парфененко заявляв, що власник підприємства погодився у повному обсязі забезпечити виконання соціальних зобов'язань, передбачених договором.

Валентина Семенюк-Самсоненко вважає, що розпорядження екс-прем'єра Тимошенко, яким було санкціоновано внесення змін до договору, порушує закони України про приватизацію і управління державною власністю, а також вимоги Конституції.

Раніше київський Окружний адміністративний суд відхилив відповідний позов пані Семенюк-Самсоненко.

Але апеляційний суд 7 липня визнав таке рішення Окружного адміністративного суду незаконним.

Знову перевищення службових повноважень?

Валентина Семенюк-Самсоненко також сказала, що за рішенням суду справи проти Тимошенко щодо незаконності внесення змін до умов купівлі-продажу "Криворіжсталі" і про перевищення службових повноважень мають бути об'єднані.

"Апеляційним судом все об'єднується – незаконна зміна умов і перевищення службових повноважень прем'єр-міністром", - заявила вона.

"Криворіжсталь" продали 2005 року за 4,8 млрд. доларів у результаті реприватизації після помаранчевої революції.

Власник підприємства "АрселорМіттал" вважається найбільшим закордонним інвестором в Україні і власником найбільшого у країні металургійного комбінату.

Наразі триває слідство, яке стосується кримінальної справи проти Юлії Тимошенко, порушеної за звинуваченнями у перевищенні влади та службових повноважень під час укладання газових контрактів з Росією на початку 2009 року.

Президент Віктор Янукович на прес-конференції у п'ятницю відкинув закиди опозиції в тому, що суд над Тимошенко є політично вмотиваваний і додав, що цей процес перетворив екс-прем'єра на "зірку".