Катар не купував Чемпіонат світу з футболу

Колишня працівниця катарської делегації зізналася, що анонімно поширювала неправдиву інформацію про хабарництво під час розгляду заявок на проведення Чемпіонату світу з футболу 2022 року.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Катар стане першою країною Близького Сходу, яка прийматиме чемпіонат світу з футболу

Право приймати той мундіаль отримав Катар, але одразу після цього спалахнув корупційний скандал. Звинувачення Федри аль-Маджид, які і розпочали той скандал, зашкодили іміджу не лише Катару, але й всього світового футболу.

Жінка зізналася, що сфабрикувала інформацію про те, що начебто три африканські члени ФІФА отримали по півтора мільйони доларів за голос на користь Катару. Серед тих, хто отримав гроші вона називала членів ФІФА від Нігерії та Кот д’Івуару, а також голову Африканської футбольної конфедерації. Детальніше тут.

Як розповіла Бі-Бі-Сі сама пані аль-Маджид, вона зробила це в якості помсти за втрату роботи. При цьому вона наголошує, що ніхто не змушував її до таких звинувачень та не платив їй за них.

Федра аль-Маджид заявила, що шкодує, та підписала документи про відкликання своїх звинувачень. Жінка також каже, що не очікувала, що її звинувачення заведуть так далеко та викличуть такий скандал.

"Я планувала, що це просто з’явиться у кількох заголовках, я ніколи не думала, що мою брехню так підхоплять. Все зайшло занадто далеко. Але я ніколи не очікувала, що так станеться. Катар не робив нічого протизаконного чи підозрілого", - сказала пані аль-Маджид.

ФІФА може зітхнути полегшенням

Катар від самого початку відкидав усі звинувачення у купівлі голосів членів виконкому ФІФА.

Як розповідає спортивний редактор Бі-Бі-Сі Девід Бонд, заява пані аль-Маджид стане великим полегшенням і для Катару, і для ФІФА, чия репутація може бути поновлена.

Рішення віддати право на проведення Чемпіонату світу з футболу Катару стало сюрпризом для багатьох. На тому ж засіданні виконкому ФІФА право приймати Чемпіонат світу 2018 віддали Росії.

Із Катаром за право приймати Чемпіонат світу з футболу в 2022 році змагалися Австралія, Японія, Південна Корея і США, а конкурентами Росії за право приймати Чемпіонат світу 2018 були Англія і спільні заявки Іспанії і Португалії та Голландії і Бельгії.

За кілька днів до голосування в Цюриху в ефір вийшла програма Бі-Бі-Сі, в якій трьох членів виконкому ФІФА було звинувачено в хабарництві.

Новини на цю ж тему