Катастрофа на Волзі: велика кількість загиблих

Копирайт изображения AFP
Image caption Пошуки тих, хто міг вижити, тривали всю ніч

Рятувальна операція тривала всю ніч, не зважаючи на те, що шанси знайти тих, хто вижив після катастрофи судна, вважаються мінімальними.

Вранці в понеділок, тобто на наступний день після того, як "Булгарія" опинилась на дні Куйбишевського водосховища, рятувальники зробили обстеження внутрішніх приміщень судна.

В каютах pнайдено велику кількість загиблих, повідомив керівник регіонального центру міністерства з надзвичайних ситуацій РФ Ігорь Паншин. За попередніми даними, загинуло більше 100 людей, серед них 50 дітей.

"Першочергове завдання було перевірити музичний зал, ресторани, бари, де зазвичай буває масове скупчення людей. Вночі простукували корпус і чекали якихось відповідей, але, на жаль, відповідей на надійшло. Зараз освітили трюми, ресторани. Там є люди. Живих серед них немає", - сказав Паншин.

Кількість людей на борту судна в момент катастрофи могла бути від 185 до 188.

Копирайт изображения RIA Novosti
Image caption В Казані на пасажирів чекали родичі і машини швидкої допомоги

МНС Росії повідомляє про те, що врятовано 80 людей.

За іншою інформацією, загалом на борту теплохода "Булгарія" перебувало 182 особи, із них - 125 - туристи, 22 - члени екіпажу теплохода і 35 - обслуговуючий персонал, кухарі та аніматори.

Попередньо, тільки двоє людей змогли доплисти до берега, відстань до якого була декілька кілометрів. В момент катастрофи на Куйбишевському водосховищі, яке досі вважається найбільшим водним резервуваром у Європі штучного походження, була гроза.

Один з пасажирів, котрому вдалося вижити, розповів, що теплохід "Булгарія" несподівано нахилився на правий борт і дуже швидко пішов на дно. "Ніхто нічого не зрозумів", - наводить російська агенція РІА "Новості" слова цього пасажира.

Тих, кого врятували, на судні "Арабелла" відправили до Казані.

Офіційно невідома доля ще 100 людей.

Електродизельний теплохід здійснював прогулянковий рейс. З'явилися версії, що він був перевантажений. Глибина, на якій знаходиться затонуле судно, близько двадцяти метрів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Теплохід "Булгарія" затонув за кілька кілометрів від берега

За фактом катастрофи теплохода порушено кримінальну справу за статтею "порушення правил безпеки експлуатації суден".

Теплохід рухався із міста Болгар до Казані і затонув близько 14 години за московським часом за три кілометри від берега. Теплохід затонув на глибині 20 метрів.

Двопалубний прогулянковий теплохід був побудований в 1955 році у Чехословаччині.