В Сирії - напади на посольства США і Франції

Посольство США в Дамаску після нападу Копирайт изображения ap
Image caption Посольство США в Дамаску після нападу проурядових демонстрантів

Резиденція американського посла в столиці Сирії - Дамаску - була атакована натовпом людей, лояльних до президента Башара Асада.

Ще раніше проурядові демонстранти атакували в Дамаску і посольство Франції. Біля будинків цих представництв протягом двох днів проходили мітинги на підтримку Асада.

Охорона посольства Франції змушена була стріляти у повітря, аби зупинити нападників. Як повідомляється, три співробітники французького представництва були поранені, а будинок – легко пошкоджений.

Американський посол Роберт Форд помістив на Facebook різку заяву, в якій він скритикував сирійські власті за бездіяльність.

Напередодні посли США і Франції провели зустрічі з учасниками антиурядових акцій у місті Хама, що викликало різку критику з боку Дамаска.

Ще раніше Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай виступила із спеціальною доповіддю, в якій засудила дії сирійських військ, які, намагаючись придушити акції протесту, що тривають у країні вже більше трьох місяців, порушують засадничі права громадян Сирії.

Верховний комісар неодноразово зверталася до властей Сирії з проханням дозволити гуманітарній місії провести оцінку ситуації в країні, одначе кожного разу отримувала відмову.