Тимошенко залишилася в суді без захисту

Печерський суд задовольнив прохання Юлії Тимошенко про відмову її від послуг адвоката Миколи Титаренка. Суддя Родіон Кірєєв запропонував підсудній послуги державного захисника.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Юлії Тимошенко запропонували державного захисника. Це її розсмішило

Чергове засідання суду призначено на 15 липня, хоча формально суд відмовив Тимошенко у наданні трьох днів для заміни захисника.

Причиною відмови у триденному терміні для заміни Титаренка суд назвав наявність у Тимошенко іншого захисника – Сергія Власенка, який, як сказав суддя Кірєєв, попри численні повістки з суду, на засідання не з‘являється, хоча перебуває у Києві.

Екс-дружина адвоката свідчить проти нього

На підтвердження місцезнаходження Власенка суддя Кірєєв зачитав заяву від колишньої дружини адвоката. У надісланій до суду заяві Наталя Власенко стверджує, що її колишній чоловік повернувся з-за кордону 7 липня і нині перебуває у Києві, а своїми діями, мовляв, намагається затягувати розгляд справи Тимошенко.

Причини відмови від Титаренка

Екс-прем‘єр-міністр Юлія Тимошенко, яку судять за перевищення повноважень під час підписання у 2009 році газових угод з Росією, відмовилася від послуг свого захисника Миколи Титаренка у понеділок зранку, оголосивши про розірвання з ним контракту та пояснивши те рішення проханням самого адвоката звільнити його.

Адвокатові бракує часу і здоров'я

Сам Титаренко мотивом свого кроку назвав відсутність можливості ознайомитися належним чином з матеріалами карної справи проти екс-прем‘єра. Цей захисник, долучившись до справи Тимошенко два тижні тому, у понеділок зранку попросив суддю Родіона Кирєєва дати йому 2 місяці додаткового часу для ознайомлення з матеріалами, які налічують 16 томів. Наприкінці минулого тижня Миколу Титаренка із залу суду забрала "швидка допомога", а в лікарні йому поставили діагноз "гіпертонічний криз". Він пояснив свій стан здоров‘я перевтомою через брак часу для належного вивчення матеріалів справи його підзахисної.

Прокурори ж вважають, що Титаренко знайомився з документами раніше, оскільки в якості помічника адвоката Сергія Власенка присутній у тій справі давно. На підтвердження представник обвинувачення навів факт виготовлення Титаренком фотокопій з матеріалів справи.

Відхилення суддею Кірєєвим клопотання про додаткові 2 місяці для вивчення новим адвокатом документів справи Тимошенко назвала спробою позбавити її права на захист і вирішила відмовитися від послуг Титаренка.

"Я не хочу, щоб людина завтра і післязавтра знову від'їжджала з суду на "швидкій допомозі". Він (Титаренко) людина відповідальна, він людина моральна і він не може в таких умовах виконувати якісно свою справу", - сказала Тимошенко.

Тимошенко хоче 3 дні

Розірвавши просто під час судового засідання контракт із адвокатом Титаренком, підсудна Тимошенко зажадала, аби суд у випадку задоволення її прохання надав їй не менше трьох діб для пошуків і запрошення нового захисника.

За її підрахунками, наступне судове засідання може бути призначене не раніше, ніж на п‘ятницю. Суддя, погодившись із правом підсудної на відмову від захисника, задовольнив лише перше прохання, відмовивши у другому. Однак фактично вийшло так, що Тимошенко домоглася свого - наступне засідання суд призначив на 15 липня. За той час суддя Кірєєв попросив Тимошенко розібратися із захисниками, зокрема, покликати на судове засідання Сергія Власенка.

Копирайт изображения unian
Image caption Суддя Кірєєв пропонує Тимошенко даржавного захисника

Держава пропонує захист

Раніше представник обвинувачення попросив суд з'ясувати, чому інший захисник, депутат-бютівець Сергій Власенко, який представляв інтереси екс-прем‘єра від самого початку процесу, вже упродовж тижня не з‘являється в суді. Тимошенко відповіла, що Власенко спілкується з представниками аудиторської фірми BDO. Пізніше вона пояснила, що Власенко збирає документи для захисту своєї клієнтки і згодом буде брати участь у судових засіданнях, про що написав у заяві до суду. На випадок, якщо Власенко не знайдеться, суддя Кірєєв запропонував Тимошенко державного захисника, від чого підсудна відразу ж відмовилася.

Дві справи в один день

У понеділок у приміщенні Печерського суду Києва слухали одночасно дві кримінальні справи проти представників української опозиції: екс-прем‘єра Юлії Тимошенко та екс-міністра Юрія Луценка.

Попри увагу журналістів до тих справ, не всі представники ЗМІ змогли потрапити до приміщення суду.

Ще зранку за півгодини до початку ранкового засідання журналістам повідомили, що судова зала, де слухатимуть справу Тимошенко, вже заповнена.

У залу суду, де мала розглядатися справа Луценка, журналістів просто не пропускали.

Під час розгляду справи Тимошенко суддя за один вигук видалив із залу депутата від опозиції Олександра Чорноволенка, до якого бійці спецпідрозділів застосували силу. Суд також на прохання сторони обвинувачення позбавив права присутності в залі екс-помічника Тимошенко Михайла Левінського.