Життєві досягнення зменшують кров'яний тиск

Шведські науковці дійшли висновку, що підвищення соціального статусу може позитивно впливати на кров’яний тиск. Зокрема, це зменшує ризик його зростання.

Науковці дослідили кров’яний тиск у 12 тисяч одностатевих близнят, а також соціальний статус їх самих та їхніх батьків.

Виявилося, що ті, хто народився у гірших соціально-економічних умовах, а потім покращив свій статус, мали менше проблем із кров’яним тиском, ніж ті, хто опинився нижче на соціальній драбині.

"Це означає, що ризик гіпертонії, підвищений через погані соціально-економічні умови життя батьків, може бути зменшений в подальшому житті – завдяки просування вгору соціальною драбиною", - каже доктор Ловіса Хогберг.

Високий кров’яний тиск, або гіпертонія, підвищує ймовірність серцевих хвороб та нападів.

Загалом, ті, хто має вищий соціально-економічний статус, рідше потерпають від проблем із кров’яним тиском.

Втім, науковці з інших країн кажуть, що потрібні подальші дослідження, щоби підтвердити те, яким чином просування по соціальній драбині впливає на здоров’я.

Наприклад, одна з теорій каже, що перехід до іншої соціально-економічної групи, навпаки, додає стресу.

Шведські дослідники у своєму аналізі використовували дані про близнюків, які народилися у Швеції з 1926 по 1958 роки. Інформацію для дослідження отримали за допомогою поштового опитування та телефонних інтерв’ю, а дані про соціально-економічний статус батьків - з актів про реєстрацію. Адже у Швеції під час реєстрації дитини в офіційних документах зазначають, чим займаються батьки.

Новини на цю ж тему