Добкін каже, що Ірак заборгував Україні за БТР

Раніше Ірак мав намір виставити штрафні санкції Україні за частковий зрив контракту на постачання літаків.

Image caption Українські БТР постачаються до Іраку

Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін каже, що іракська сторона не розрахувалася за поставлені 26 машин БТР-4, машин технічного обслуговування і тренажери для екіпажів у рамках іракського контракту. БТР і танки виробляються на Харківському заводі Малишева. Про це він заявив 12 липня на прес-конференції у Харкові.

"Іракський контракт" виконується, але, на жаль, гроші за поставлене озброєння в Україну ще не прийшли",- каже Михайло Добкін.

Він нагадав, що в кінці травня 2011 року у порт Ум-Касср Республіки Ірак прибув корабель з українською військовою технікою.

За словами директора концерну "Укроборонпром" Дмитра Саламатіна, 29 травня там розвантажили 26 машин БТР-4.

Ірак загрожував санкціями

В рамках першої угоди масштабного "іракського контракту" Україна зобов'язується поставити Багдаду шість військово-транспортних літаків АН-32 київських літакобудівників, а також кількох бойових вертолетів Мі-8.

На початку року Багдад погрозив санкціями щодо України на суму у 9 мільйонів доларів за зрив поставок літаків. Хоча потім Ірак передумав, а Київ пообіцяв, що докладе зусиль, аби виправити становище, сказавши, що у зриві контракту було винне попереднє керівництво найбільшого українського постачальника озброєнь – "Укрспецекспорту".

Згідно з першою угодою в рамках "іракського проекту" протягом трьох років до Багдада намічається поставити озброєнь на більш як півмільярда доларів. У майбутньому передбачається експортувати до Іраку нові українські танки "Оплот".

Українські військові експерти кажуть, що через реалізацію цього масштабного проекту, якщо не буде зривів, Україна отримає ширший доступ на ринки близькосхідних країн та відновить свої позиції на світовому ринку озброєнь, які останнім часом дещо похитнулися.

Реалізація контракту стала можливою завдяки фінансовій підтримці США. Експерти, з якими спілкувався кореспондент Бі-Бі-Сі, кажуть, що це могло бути своєрідною "платою" за участь України у війні з Іраком, певною компенсацією Україні за зрив її просування до НАТО, зобов'язання знищити ракетні комплекси Р-300.