Число загиблих на "Булгарії" перевищило 100

Із затонулого в Татарстані теплохода "Булгарія" продовжують підіймати тіла загиблих. Станом на 21-00 за московським часом, піднято тіла 105-ти загиблих. Залишається невідомою доля 24-х пасажирів.

Копирайт изображения Reuters
Image caption В МНС кажуть, що більшість загиблих - жінки та діти

Республіканське бюро судово-медичної експертизи Татарстану повідомляє, що вже опізнані тіла 87 загиблих.

Джерело агенції "Інтерфакс" в міністерстві з надзвичайних ситуацій Росії каже, що більшість загиблих з "Булгарії" - це жінки та діти.

"З загальної кількості тих, хто перебував на борту судна під час круїзу, 98 – жінки, з яких урятувалися лише 26", - цитує джерело агенція.

За його даними з 44 дітей, які були на "Булгарії", врятувалися 14, а з 56 чоловіків – вижили 45.

У вівторок в російському МНС визнали, що не можуть назвати точну кількість людей, які перебували на затонулому теплоході, але пообіцяли шукати їх "до останнього".

"Ми до кінця точно не знаємо - 208, 204, 185. Будемо шукати до останнього", - сказав керівник Приволзького регіонального центру МНС Ігор Паньшин.

Водолази вже обстежили до 95% теплохода, але підйом тіл з деяких його частин ускладнений через негоду та положення самого судна - воно лежить на боці.

Хто відповість?

Проти директора фірми, яка орендувала затонулий теплохід, порушили карну справу. Крім того, слідчий комітет Росії дав вказівку порушити справу за фактом ненадання допомоги пасажирам "Булгарії". Серед фігурантів цієї справи називають капітанів двох суден, які пройшли повз теплохід, що тонув.

Вівторок у Росії оголосили днем жалоби. До річного вокзалу в Казані люди приносили квіти та дитячі іграшки і складали їх біля стіни, де вивісили списки загиблих та зниклих без вісти.

Копирайт изображения Reuters
Image caption До річкового вокзалу в Казані люди приносять квіти та дитячі іграшки

"Я думаю, що цю трагедію можна порівняти з Бесланом. Тут теж загинули діти, тут теж чоловіки втратили своїх дітей", - сказав місцевий депутат Фарид Міфтахов.

Російська генеральна прокуратура повідомила про численні порушення правил експлуатації теплохода. Серед факторів, які призвели до катастрофи, називають перевантаження теплохода.

Згідно із інформацією, яку надало відомство, востаннє судно проходило капітальний ремонт 30 років тому.

Як твердить генпрокуратура, компанія, яка організувала рейс, не мала ліцензії на перевезення.

Теплохід, побудований у 1955 році, здійснював прогулянковий рейс і прямував з міста Болгар до Казані. Він затонув у неділю близько 14 години за московським часом за 3 кілометри від берега.

Новини на цю ж тему