Москва не торкатиметься справи Мєшкова

Юрій Мєшков
Image caption Перший президент Криму прибув в Україну

Радник-посланник посольства Росії в Україні Андрей Воробйов сказав, що російське диппредставництво не втручатиметься в ситуацію навколо затримання співробітниками Служби безпеки України першого президента Криму Юрія Мєшкова.

За його словами, для таких кроків російських дипломатів немає підстав, оскільки, за даними посольства, Мєшков є громадянином України.

"Він громадянин України, наскільки я знаю",- сказав пан Воробйов.

На репліку журналіста про те, що сам Мєшков в останніх виступах говорив про наявність у нього російського громадянства, представник посольства сказав, що у нього є і українське.

Тому, як стверджує пан Воробйов, на території України він є українським громадянином.

Експерти нагадують, що в Україні заборонене законом подвійне громадянство.

Між тим екс-лідер кримських комуністів Леонід Грач назвав неприпустимим затримання співробітниками СБУ екс-президента Криму Юрія Мєшкова, вважаючи, що цей інцидент може привести до скандалу з Росією.

"Це ще один камінець у вкритий бур'янами українсько-російський город",- каже Леонід Грач.

На думку екс-лідера кримських комуністів, навряд чи були юридичні підстави для затримання Мєшкова, оскільки той має, мовляв, російське громадянство.

Пан Грач вважає сумнівною велику увагу, яку влада приділяє скомпрометованій особі. На його думку, не треба з політиків, час яких вже минув, робити монстрів.

Після того, як затриманий у Криму Мєшков відмовився виконати розпорядження СБУ й добровільно залишити Україну, суд ухвалив видворити його без права відвідувати країну упродовж 5 років. Підставою для судового рішення стали непрямі заклики до зміни конституційного ладу в Криму.