США слідом за Британією взялися за Мердока

Копирайт изображения Reuters
Image caption Претензії до Мердока починають лунати вже і у США

Впливовий американський сенатор, голова комітету з торгівлі Джей Рокфеллер вимагає розслідувати діяльність News Corporation Руперта Мердока. Сенатор хоче знати, чи не здійснювала компанія прослуховування телефонів американських громадян.

"Я схвильований тим, що практика зламу телефонів, до якої вдавалася News Corp в Лондоні, могла також зачепити жертв 11 вересня або інших американців. Якщо це дійсно так, то наслідки будуть дуже суворими", - йдеться у заяві сенатора-демократа.

Сенатор втім не навів жодних доказів того, що журналісти видань Мердока порушували американські закони.

Рокфеллер став першим американським політиком, який вимагає розслідувати діяльність медіа-магната.

Як каже кореспондент Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Стів Кінгстон, це може означати, що скандал може перекинутися і на Америку.

У США Мердок живе, сплачує податки та володіє такими відомими ЗМІ, як телеканал Fox News та газети Wall Street Journal та New York Post.

Щоб придбати медіа-активи у США, пан Мердок був змушений відмовитися від свого австралійського громадянства на користь американського.

Британські партії об'єдналися проти Мердока

Тим часом провідні політичні партії в Британії - консерватори, ліберальні демократи та лейбористи - об'єдналися у закликах до Руперта Мердока відкликати свою заявку на придбання найбільшої британської кабельної телекомпанії BSkyB.

Ця інформація з'явилася після зустрічі лідерів трьох партій прем'єр-міністра Девіда Камерона, віце-прем'єра Ніка Клеґґа та лідера лейбористів Еда Мілібенда у вівторок.

На зустрічі був також присутній начальник лондонської поліції сер Пол Стівенсон, який, як припускають, доповів про хід розслідування справи щодо телефонного прослуховування компанією пана Мердока News International.