Неграмотність призводить до мільйонних втрат

Лише через неграмотне написання слова на сайті, продаж товарів та послуг через інтернет падає вдвічі, вважає британський онлайн бізнесмен Чарльз Данкомб.

Image caption Чарльз Данкомб каже, що безграмотність кандидатів на роботу "викликає шок"

Він каже, що через орфографічні помилки, які роблять продавці онлайн-магазинів, загальні втрати по країні складають мільйони фунтів.

До цього висновку підприємець дійшов, аналізуючи показники продажу туристичних послуг, одягу та мобільних телефонів через вебсайт.

Пан Данкомб каже, що загальний низький рівень письмової англійської працівників, які наймаються на роботу, "викликає шок".

Відомо, що правильне написання слів в англійській мові не є простою справою навіть для самих британців.

Але тривогу з приводу загального погіршення грамотності персоналу висловлює також компанією CBI, яка здобула репутацію не тільки провідного бізнес-лобіста Великої Британії, але й новатора в сфері підвищення ефективності персоналу. За оцінкою компанії, працедавці вимушені інвестувати дедалі більше коштів у те, щоб навчити персонал грамотно писати.

"Наші останні дослідження показали, що 42 відсотки кандидатів на роботу не задоволені своїм шкільним рівнем письмових навичок", - каже Джеймз Фотергіл, керівник відділу освіти та кваліфікації CBI. Спеціаліст уточнює, що "близько половини кандидатів на роботу змушені витрачати гроші на навчання, яке дає змогу підтягнути рівень грамотності".

Image caption Щотижня в Британії через Інтернет продають на півмільярда

Директор Оксфордського інтернет інституту Вільям Даттон зауважує, що на те, аби привернути увагу інтернет-відвідувача, є "близько шести секунд", тому орфографічні помилки, які відволікають увагу, стають дедалі більшою проблемою.

Офіційні статистичні дані, які були оприлюднені урядом минулого місяця, свідчать, що за тиждень у Великій Британії в інтернеті здійснюється покупок на 527 мільйонів фунтів.