Moody’s може знизити кредитний рейтинг США

Міжнародна рейтингова агенція Moody’s заявила, що може знизити кредитний рейтинг США (ААА) у зв’язку із "зростаючою можливістю" оголошення США дефолту за борговими зобов’язаннями.

Копирайт изображения AP
Image caption Президент Барак Обама намагається переконати республіканців прийняти його варіант підвищення рівня боргу

За оцінкою Moody’s, вірогідність того, що США вчасно не підвищать допустимий розмір державного боргу, щоби запобігти дефолту, "низька", але "не мінімальна".

16 травня державний борг досяг граничної межі на рівні 14,3 трлн. доларів. Якщо до 2 серпня конгрес не схвалить законопроект про підвищення ліміту держборгу на 2, 4 трлн. доларів, країну може чекати дефолт.

Заява Moody's про перегляд кердитного рейтингу США з'явилася на четвертий день запеклих суперечок про бюджет між демократами та республіканцями у Вашингтоні.

Між демократами та республіканцями згоди щодо того, як можна підвищити ліміт державного боргу, немає. Республіканці вимагають від президента Барака Обами суттєвого скорочення державних витрат, а демократи бачать вихід у тому, щоби підвищити податки на багатих.

Раніше, коли виникала загроза дефолту, республіканці завжди голосували за підвищення граничної межі, але не цього разу.

Навіть компромісна пропозиція президента Обами скоротити деякі соціальні програми, але при цьому підвищити податки, підтримки в таборі республіканців не знайшла.