Південний Судан - член ООН

Прапор Південного Судану піднято в ООН Копирайт изображения afp
Image caption Прапор Південного Судану піднято в ООН

Південний Судан став 193-м членом Об'єднаних націй. Це відбулося кілька днів по тому, як нова країна проголосила незалежність.

Незалежність Південного Судану визнали кілька десятків держав, у тому числі США, Росія, Китай, основні країни ЄС і Україна.

На думку аналітиків, попри святковий настрій, який панував в останні дні в новоутвореній незалежній країні, вона вже завтра може зіштовхнутися з новими труднощами – суперечки навколо кордонів, нафта, борги.

Адже більшість нафтових родовищ розташовані на півдні, а головний нафтопровід і порт – на півночі.

Водночас представництво Світового банку в Південному Судані вже заявило про виділення 75 мільйонів доларів для забезпечення основними послугами уряду і громадян нової держави, серед яких передусім надання медичної допомоги, розвиток інфраструктури та створення робочих місць.

Проголошення незалежності і включення Південного Судану до ООН завершили криваву громадянську війну між здебільшого християнським населенням Півдня і мусульманами Півночі. Війна коштувала Судану, за різними оцінками, від півтора до двох мільйонів життів.

Український слід

Аналітики нагадують, що кілька років тому стався інцидент, під час якого Україну запідозрили у допомозі одній з воюючих сторін.

На захопленому піратами поблизу Сомалі українському судні "Фаїна" виявилися танки і боєприпаси. Вони, як підтверджували документи, які опинилися тоді у розпорядженні Бі-Бі-Сі, могли призначатися для Південного Судану.

Копія вантажної декларації свідчила про те, що контракт на поставку техніки був укладений міноборони Кенії від імені уряду Південного Судану.

МЗС України категорично заперечило ці закиди, заявивши, що зброя поставлялася саме Кенії, на яку санкції ООН не поширювалися.