Власті Таджикистану звільнили репортера Бі-Бі-Сі

Затриманого 13 червня кореспондента Центральноазійської служби Бі-Бі-Сі Урунбоя Усмонова звільнили з-під варти, але заборонили виїздити з країни без дозволу слідчого.

Копирайт изображения bbc
Image caption Журналіста Бі-Бі-Сі з Таджикистану звільнили з-під варти

Пояснюючи мотиви обрання підписки про невиїзд замість арешту, Генеральний прокурор країни Шерхон Салімзода сказав, що слідчі дійшли висновку, що вони можуть продовжувати справу, не тримаючи кореспондента під вартою.

Напередодні в Душанбе голова Центру стратегічних досліджень при президентові Сухроб Шаріпов заявив, що арешт журналіста завдає шкоди міжнародному авторитетові країни.

Урунбой Усмонов був затриманий спецслужбами Таджикистану за звинуваченнями у зв'язках із забороненою ісламістською організацією "Хізб ут-Тахрір". Пізніше це звинувачення було зняте, одначе залишилося чинним обвинувачення в тому, що журналіст не доповів властям про діяльність організації.

Бі-Бі-Сі вважає, що всі звинувачення, висунуті на адресу репортера, є безпідставними і становлять серйозну загрозу професійній журналістиці і свободі слова в Таджикистані.

Як каже голова Центроазійської служби Бі-Бі-Сі Хамід Ісмайлов, діяльність "Хізб ут-Тахрір" була однією з тем, яку Урунбой Усмонов висвітлював згідно із своїми професійними зобов'язаннями. Як журналіст, твердить пан Іcмайлов, він мусив виходити на контакти з деякими членами цієї забороненої організації, а також висвітлювати судові процеси над ними.

В адміністрації президента Рахмона були невдоволені арештом

На прес-конференції в Душанбе глава президентського Центру стратегічних досліджень Сухроб Шаріпов досить різко прокоментував факт арешту репортера Бі-Бі-Сі.

"Нещодавно президент Емомалі Рахмон перебував з візитом у Європі, де провів важливі зустрічі з керівниками різних країн і структур зі спробою піднести імідж країни в Європі. Після його повернення сталося таке. Відповідно, одразу ж було висловлене невдоволення європейських структур, з якими буквально нещодавно зустрічався президент".

Шаріпов прямо заявив, що питання затримання Усмонова вийшло за рамки юриспруденції, отримало політичне забарвлення, а за ходом його розслідування стежить сам президент.

За словами представника ЦСІ, той факт, що затриманий журналіст перебував у в'язниці, шкодить іміджу Душанбе у світі.

Новини на цю ж тему