Керівник News International пішла у відставку

Ребеку Брукс доволі часто називали ще однією "донькою" Руперта Мердока Копирайт изображения Barry Batchelor. PA Wire
Image caption Ребеку Брукс доволі часто називали ще однією "донькою" Руперта Мердока

Керівник компанії News International Ребека Брукс пішла у відставку.

Цю інформацію підтвердила компанія, якою володіє медіамагнат Руперт Мердок.

Впродовж останніх тижнів вона перебувала під тиском з боку британських політиків та медіа у зв'язку із медіа скандалом із прослуховуванням телефонів, але сім'я Мердоків наполягала, що повністю її підтримує.

У заяві Ребека Брукс, яка свого часу була головним редактором недільного таблоїду News of the World, закритого минулого тижня, сказала, що "відчуває повну відповідальність за завданий багатьом людям біль".

Том Мокбрідж, який донедавна очолював італійське крило News Corporation Руперта Мердока, замінить пані Брукс на посаді.

Вона очолювала закритий таблоїд у час, коли журналісти News of the World прослуховували телефон викраденої та згодом убитої дівчинки Міллі Даулер.

У п'ятницю Руперт Мердок зустрівся із родиною Міллі Даулер і попросив пробачення.

У заяві пані Брукс сказала, "що їй дуже шкода, що ті події, про які тепер стало відомо, мали місце".

"Я вважала, що правильним та відповідальним рішенням було б очолити намагання подолати цю кризу. Хоча моє бажання залишатись на борту та на чолі привертає дедалі більшу увагу. Воно відволікає увагу від наших щирих зусиль дати раду проблемам минулого", - йдеться у заяві Ребеки Брукс.

Пані Брукс провела 22 роки у компанії News International.

ФБР розслідує

Тим часом, як стало відомо, ФБР розслідуватиме повідомлення про те, що компанія News Corporation Руперта Мердока могла прослуховувати телефони жертв нападів 11 вересня 2001 року у США.

До розслідування закликали низка американських сенаторів та чільний республіканець.

Сам Руперт Мердок та його син Джеймс погодились наступного тижня відповісти на запитання британських депутатів стосовно звинувачень у прослуховуванні телефонів, жертвами якого стали понад 4000 осіб.

У листі до працівників News International, Джеймс Мердок, який очолює європейський напрямок News Corporation назвав Ребеку Брукс "одним із видатних редакторів її покоління", яка "може пишатись своїми досягненнями".

"Ми підтримуємо її у всіх її намаганнях", - сказав Джеймс Мердок.

Пан Мердок також сказав, що News Corp цього тижня використає місця для реклами у національній пресі Британії, щоб попросити вибачення за заподіяну шкоду таблоїдом News of the World.

Прем'єр-міністр Девід Камерон та лідер опозиційної Лейбористської партії Ед Мілібенд сказав, що рішення Ребеки Брукс піти у відставку є правильним.

Новини на цю ж тему