ФБР розслідуватиме діяльність компанії Мердока

ФБР розслідуватиме повідомлення про те, що компанія News Corporation Руперта Мердока могла прослуховувати телефони жертв нападів 11 вересня 2001 року у США.

Копирайт изображения Getty
Image caption Слідом за британською поліцією діяльність компанії Руперта Мердока розслідуватиме ФБР

Про це американські ЗМІ повідомили із посиланням на джерела у ФБР.

Раніше цього тижня до такого розслідування закликали сенатори від демократичної партії Джей Рокфеллер та Барбара Боксер.

Інший сенатор від демократів Роберт Мендес у листі до генерального прокурора написав про підозри стосовно того, що журналісти газет, що належать Мердоку, "могли використовувати інформацію про особисті трагедії задля прибутку".

Конгресмен-республіканець Пітер Кінг, який очолює комітет з безпеки та представляє округ у Нью-Йорку, в якому загинуло понад 150 людей у нападах 11 вересня, сказав Бі-Бі-Сі, що оскільки подібні звинувачення лунають, то ФБР має їх розслідувати.

Водночас, він відмовився говорити про те, чи є у нього якісь прямі докази того, що журналісти News Corporation могли займатися такою діяльністю.

Мердок про свою кризу

Руперт Мердок в інтерв'ю газеті Wall Street Journal, яка належить до його медіа-холдингу, сказав, що він задоволений тим, як його компанія долає кризу, але визнав, що все ж вони припустилися "невеликих помилок".

На питання про те, як він сприймає увесь негатив у медіа щодо його компанії, пан Мердок сказав, що його це "дратує" і що він "втомився від усього цього".

У Британії триває масштабне розслідування справи про телефонне прослуховування, яке здійснювали журналісти газети News of the World. Видання через скандал закрили.

У четвер поліція затримала одного з колишніх редакторів News of the World Ніла Валіса - він став дев'ятим затриманим у цій справі.

Водночас, Руперт Мердок та його син Джеймс, який очолює британське представництво компанії News Corporation, погодилися відповісти на запитання депутатів британського парламенту наступного тижня. Читайте подробиці