Джон Малкович гостюватиме в Одесі

У п'ятницю ввечері офіційно відкривають другий Одеський міжнародний кінофестиваль. Організатори кажуть, що серед гостей - кінематографісти з двадцяти країн світу.

Копирайт изображения oiff.com.ua
Image caption На червоному килимі в Одесі - великі й маленькі зірки

Почесним гостем цьогорічного кінофоруму стане голівудський кіноактор Джон Малкович, відомий за фільмами "Повітряна тюрма", "Бути Джоном Малковичем", "Підміна" і "Трансформери 3". В Одесі він представить стрічку за своєю участю "Бути Стенлі Кубриком".

Організатори обіцяють, що червоною доріжкою перед Одеською оперою, де відбуватимуться урочистості з нагоди відкриття, також пройдуться Марія де Медейруш, Отар Іоселіані, Єжи Штур, Ада Роговцева, Нікіта Михалков та інші кінематографісти.

Фільмом-відкриттям фестивалю стане стрічка французького режисера Мішеля Азанавичуса "Артист". Загалом за дев'ять днів глядачам покажуть приблизно 100 фільмів, серед них три світові і понад 40 українських прем'єр.

Копирайт изображения Moviestore collection
Image caption Джон Малкович вже в Одесі

В конкурсній програмі також є українська стрічка - робота Олександра Шапіро "БЕС ПОР NO". Також вперше в рамках ОМКФ відбудеться кіноринок, а ще - вже традиційні ретроспективи, літня кіношкола і сценарна майстерня, яку цього року проводитимуть Марк Тревіс та Олександр Мітта.

Вперше кінофестиваль в Одесі провели минулого літа, його почесним гостем став актор Рутгер Хауер. Специфіка конкурсної програми передбачає присутність "концептуального почуття гумору" у стрічках.

Президентом Одеського кінофестивалю є дружина українського віце-прем'єра Вікторія Тігіпко.