Сомалійські пірати посилюють атаки на судна

Сомалійські пірати Копирайт изображения afp
Image caption Британські військові захопили сомалійських піратів

За перше півріччя 2011 року кількість піратських нападів збільшилася на третину. Про це свідчать результати досліджень, які були проведені під егідою ООН.

За цей час було атаковано піратами більш як 260 суден, головним чином в акваторії Африканського Рогу. У полоні сомалійських піратів досі перебуває двадцять кораблів, одначе, як свідчить доповідь Міжнародного морського бюро, відсоток успішних для піратів атак за останній час зменшився.

У той же час, за свідченнями спеціалістів, напади піратів стають дедалі зухвалішими, а зброя, яку вони використовують, – дедалі потужнішою.

"Жорстокість, з якою були здійснені останні напади піратів, просто шокує",- зазначив голова Центру моніторингу піратських нападів Міжнародної морської організації Поттенгад Мукундан.

Пірати дедалі частіше нападають на танкери, що перевозять нафту, та судна, які перевозять хімічні речовини.

Окрім Аравійського моря та Аденської затоки, атаки піратів почастішали і біля берегів Малайзії та Нігерії.

Повідомлялося про чимало випадків, коли жертвами піратів ставали українські судна і українські екіпажі. На початку року Україна заявила про плани надіслати для участі в "Аталанті" - операції ЄС проти сомалійських піратів - розвідувальний літак Б-12.