Білоруський опозиціонер залишається за ґратами

Андрій Санніков Копирайт изображения Getty Images
Image caption Екс-кандидата у президенти Білорусі Андрія Саннікова не випустили з в'язниці

Мінський міський суд залишив без зміни вирок екс-кандидату у президенти Білорусі Андрію Саннікову, який був засуджений до 5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Його звинувачували в організації масових заворушень в день виборів 2010 року.

Касаційні скарги низки політиків були залишені без задоволення. Як відомо, опозиційні активісти, які брали участь в кампанії протестів, засуджені до тривалих термінів позбавлення волі за звинуваченнями у масових заворушеннях.

Дружина Андрія Саннікова, журналістка російської "Новой газеты" Ірина Халіп у травні була засуджена до двох років позбавлення волі з відтермінуванням виконання вироку за участь у групових діях, які, на думку білоруської влади, "порушували громадський порядок".

В результаті репресій, до яких вдалася влада після виборів президента 2010 року і демонстрації опозиції 19 грудня, до різних термінів ув'язнення вже засуджені чотири екс-кандидати у президенти Білорусі, які змагалися з Аляксандром Лукашенкою, та понад 20 політичних активістів.

Країни ЄС і США запровадили щодо офіційного Мінська візові і економічні санкції за розправу над опонентами діючого режиму і вимагають звільнення засуджених за політичними мотивами.

Андрій Санніков повідомив з в'язниці, що вважає себе кандидатом у президенти, і вимагає проведення в Білорусі повторних президентських виборів за демократичними стандартами.

Новини на цю ж тему