Тимошенко: Україну перетворюють на ГУЛаг

Юлія Тимошенко Копирайт изображения AFP
Image caption Лідер опозиції каже, що готова до "другого кола політичних репресій"

Британська газета "Дейлі Телеграф" у репортажі свого київського кореспондента цитує Юлію Тимошенко, яка звинувачує нинішню владу в тому, що та "перетворює європейську країну на концентраційний табір."

Юлія Тимошенко сказала "Дейлі Телеграф", що уряд "вдається до сталінських методів і фабрикує карні справи, аби знищити опозицію" .

"Україну можна порівняти з СРСР 1937-го року, коли невинних людей засуджували, ув’язнювали, й деколи посилали на смерть," - цитує газета колишнього прем’єра.

Газета нагадує, що Юлія Тимошенко перебуває під судом, і багато західних оглядачів називають висунуті проти неї звинувачення політично вмотивованими.

Прокуратура - пише газета - звинувачує пані Тимошенко у перевищенні повноважень на посаді прем’єра під час укладення газової угоди з Росією, спричинивши втрати на понад 170 млн доларів.

Якщо її визнають винною, пані Тимошенко загрожує до 10 років ув’язнення, і заборона на участь у президентських виборах 2015 року.

Вона наполягає, що закон не порушувала, і називає всі висунуті проти неї звинувачення сфабрикованими.

"Я не порушувала закон, і не вдавалася до жодних дій, які можна пов'язати з корупцією," - цитує газета Юлію Тимошенко..

Газета нагадує про низку колишніх міністрів її уряду, проти яких також порушені карні справи.

Як пише кореспондент, сидячи біля фотографії, на якій вона - поруч з Маргарет Тетчер, та біля ікон, 50-річний політик твердить, що переслідування направлене особисто проти неї.

За словами пані Тимошенко, президент Янукович, "апаратчик", якого вона назвала "неандертальцем", вирішив усунути її і її прихильників з політичної арени.

"Він вважає, що живе в колишньому СРСР за залізною завісою, і що він може робити все, що захоче", - каже вона.

"Він хоче ліквідувати опозицію і усунути мене як суперницю, посадивши мене до в’язниці, аби залишитися при владі. Таку тактику використовувало КГБ."

Кореспондент цитує критиків президента Януковича, які твердять про утиски преси й придушення опозиції, і перетворення України за імітацію радянської республіки за часів Брежнєва.

Пан Янукович, пише газета, заперечує такі заяви, і твердить, що він приніс стабільність і покращив стосунки з Росією. Він також заперечує причетність до суду над Тимошенко, позначеного сутичками та госпіталізацією її адвоката.

Юлія Тимошенко визнає, що опинилася у складній ситуації. Але твердить, що не боїться, і не втрачає дух.

Згадуючи про своє ув’язнення 2001 року, пані Тимошенко називає це "першим колом політичних репресій", і каже, що витримає і друге коло.

Новини на цю ж тему