У Британії сперечаються про виведення військ з Афганістану

Копирайт изображения AFP
Image caption Депутати вважають, що британські військові не повинні "кидати афганців напризволяще"

Дострокове виведення британських військ із Афганістану може "небезпечно послабити" контингент, який там залишиться.

До такого висновку дійшли члени Комітету оборони Палати общин британського парламенту.

На думку депутатів, плани Девіда Камерона вивести війська із Афганістану до кінця 2014 року можуть зашкодити стратегії міжнародної коаліції.

У своїй доповіді британські парламентарі стверджують, що вони досі не впевнені у здатності афганської армії і поліції взяти на себе забезпечення спокою, тому виведення британських солдат має залежати від розвитку ситуації на місцях.

"Важливо, щоб намагання уряду вивести бойові частини не завдало шкоди військовій стратегії, вселивши у афганців побоювання, що міжнарожна коаліція кидає їх напризволяще, а в талібів та подібних до них - надію, що залишилося лише дочекатися моменту, коли Міжнародні сили в Афганістані залишать країну", - йдеться у доповіді.

У відповідь на критику міністр оборони Доктор Ліам Фокс визнав, що "ще багато чого треба зробити", але мета з виведення військ у зазначені терміни цілком досяжна.

Image caption Камерон вважає, що до 2014 року Британія встигне виконати свою місію в Афганістані

"Ми не кинемо Афганістан напризволяще, і як чітко дав зрозуміти прем'єр-міністр, Велика Британія продовжуватиме надавати допомогу афганцям з тим, аби вони самі могли вирішувати свої проблеми", - сказав пан Фокс.

Раніше прем'єр-міністр Британії Девід Камерон під час візиту до Афганістану оголосив, що кількість британських військових до вересня 2012 року скоротиться до дев'яти тисяч.

Вцілому, Камерон планує завершити участь британських військ в операціях у Афганістані до 2014 року.

На цьому тижні коаліційні війська починають процес формальної передачі влади афганцям.

Раніше про наміри вивести свої війська із Афганістану заявили Сполучені Штати та Франція.