У Маріуполі знову холера

Хворий на холеру в Маріуполі Копирайт изображения UNIAN
Image caption Один із маріупольців, що захворів на холеру

Як повідомили в Донецькій обласній санепідемстанції, в Маріуполі зареєстрували новий випадок захворювання на холеру. Також зафіксовано ще один випадок носіння збудника недуги.

За словами головного санітарного лікаря Донеччини Віктора Денисенка, це вже 23-й зареєстрований випадок захворювання холерою, а ще в 11-ти клінічно здорових людей виявили збудник хвороби.

У місті на березі Азовського моря триває профілактика та протиепідемічні заходи. У прилеглих водах моря та річках заборонене рибальство.

Перші підозри на холеру цього року з‘явилися в Маріуполі 26 травня, коли до лікарні потрапив працівник риболовецького судна, який два дні перед тим випав за борт і наковтався морської води. Другий випадок виявили 27 травня. Його пов‘язують із споживанням риби.

Джерелом інфекції у Маріуполі фахівці назвали викид каналізаційних стоків, які потрапили спочатку в річку Кальміус, а звідти в Азовське море.

За словами місцевих жителів, у море вже кілька років поспіль зливають неочищені каналізаційні стоки з усього міста. Попередньо у вчиненні несанкціонованих дій запідозрили маріупольську каналізаційно-насосну станцію №8.

У червні, за інформацією епідеміологів, попри спроби локалізувати спалах, ще в 13 місцях сусідньої Запорізької області виявили збудник інфекції - холерний вібріон. Зокрема, на території Запоріжжя, Мелітополя та Бердянська.

Холера належить до групи гострих кишкових інфекцій і супроводжується сильною діареєю і різким зневодненням організму. Джерелом інфекції можуть бути брудні руки, забруднена вода (і не лише питна, а й у водоймах для купання), а також неякісні харчі.

Для запобігання захворюванню лікарі рекомендують не вживати воду із незнайомих джерел, воду для пиття використовувати тільки переварену або фасовану, не купувати продукти в невстановлених місцях торгівлі, фрукти, овочі перед вживанням ретельно мити, завжди мити руки перед споживанням їжі і після туалету.

Остання епідемія холери була на території України у 1918 році. Поодинокі випадки реєстрували в Одесі в 1970 році та у Криму в 1994-му.

Однак холерний вібріон виявляють у водоймах найтепліших українських регіонів щоліта.

Новини на цю ж тему